26.07.2016 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyskakovat si nelze, nadskakovat možno jest

Za jeden z klenotů Kraje Vysočina a celé České republiky je možné označit Telč. Město se zhruba 5500 obyvateli se nalézá přibližně 30 kilometrů jižně od Jihlavy. Historické jádro Telče se zápisem do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO patří k nejcennějším památkovým rezervacím u nás.

Také kvůli uvedeným faktům a s nimi souvisejícímu značnému turistickému ruchu, který zde kulminuje díky bohaté nabídce kulturních a dalších akcí hlavně v letních měsících, je nutné se náležitě postarat o čistotu a úpravnost města. Tuto činnost nese na svých bedrech podnik Služby Telč, spol. s r. o., jemuž šéfuje již téměř dvacet let Radovan Bock.

„Ve společnosti Služby Telč má stoprocentní účast město. Naší hlavní činností jsou především údržbové práce pro něj. Zabýváme se celoroční údržbou komunikací, pečujeme o veřejnou zeleň, svážíme komunální odpad z městských košů, zajišťujeme provoz sběrného dvora. Dále se staráme o veřejné osvětlení, komplexní správu tří pohřebišť a provoz čtyř městských parkovišť. Mezi okrajové činnosti patří také odchyt psů,“ vypočítává činnosti firmy jednatel Bock a pokračuje:

„Ve městě máme na starosti zhruba dvacet hektarů zelených ploch a dvacet kilometrů místních komunikací včetně chodníků. Na těchto činnostech u nás pracuje pětadvacet kmenových zaměstnanců. Počet narůstá v sezóně při jarní, letní i podzimní údržbě zeleně a úklidu komunikací, kdy využíváme zhruba deset pracovníků z nabídky úřadu práce. Vykonávají převážně pomocné práce jako například ruční zametání, sběr odpadu a hrabání listí. Zimní období je pokryto pouze kmenovými zaměstnanci společnosti a za pomoci vlastní techniky.“

„Ve městě uplatňujeme systém údržby zeleně se sběrem i bez něj. Při vysoké frekvenci sečení je využívání moderní techniky nezbytné. Vzhledem k finanční situaci musíme volit určitý kompromis a ani v údržbě zeleně si nemůžeme dovolit techniku špičkové kvality, ale i ceny,“ konstatuje Radovan Bock.

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2016)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down