10.10.2013 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobou reagují na požadavky uživatelů

Již v zimě loňského roku se u příležitosti pořádaných dnů otevřených dveří objevil v areálu třebíčské společnosti Bel-Czech TRADE nový model traktoru Belarus 321 JK. Po složitém procesu potřebných homologací a přípravě dokumentace se tento typ traktoru od letošního srpna začal přímo v Třebíči montovat. Na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích se na sklonku srpna objevily první vyrobené kusy a byl o ně zájem.

Běžně se traktory Belarus vyrábějí v Minském traktorovém závodu (MTZ). Od roku svého založení (1946) zde bylo vyrobeno více jak tři miliony traktorů. MTZ dodává traktory do 105 zemi světa a traktory nacházejí uplatnění na všech kontinentech – v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, Asii i Austrálii, což odpovídá 8 - 10 % světové produkce traktorů. Na trhu tedy nejde rozhodně o malého hráče. Úspěchy sklízí značka Belarus i v České republice a menší vyráběné modely se velice dobře uplatňují v komunální sféře. Zájem o ně a snaha o to vyjít co možná nejvíce vstříc uživatelům, přivedla společnost Bel-Czech TRADE na myšlenku začít se sériovou výrobou nového modelu, který by mnohé požadavky zákazníků přímo akceptoval.

Zájem je i v zahraničí

„Impulzem pro stavbu nového modelu traktoru byl především požadavek zákazníků na dodávku malého, ale výkonného traktoru s kabinou, který bude mít celoroční využití a bude homologován v kategorii T2. Vzhledem k parametrům traktoru se nám podařilo připravit stroj, který svými parametry plně dokáže pokrýt požadavky zákazníků na trhu v tomto segmentu traktorů, o čemž svědčí již přijaté objednávky nejen z České a Slovenské republiky, ale také z Rakouska, Francie, Maďarska a Běloruska.,“ uvedl jednatel společnosti Bel-Czech TRADE Pavel Illek.

S plnou výbavou

Nový model traktoru Belarus 321 JK vychází z dosud vyráběného traktoru 321.
Model vyráběný v Třebíči je osazen novou odhlučněnou a klimatizovanou kabinou, která splňuje všechny současné bezpečnostní požadavky a navíc nabízí dostatečně komfortní prostředí pro obsluhu.
Traktor je v už v základním provedení osazen předním a zadním vývodovým hřídelem, předním a zadním hydraulickým zvedacím zařízením a čtyřmi hydraulickými okruhy. Tato výbava z něj dělá jeden z nejuniverzálnějších nosičů nářadí a příslušenství ve své třídě (traktor je homologován v kategorii T2).
Pohon traktoru zajišťuje čtyřtaktní tříválec Lombardini o výkonu 36 koní a mechanická převodovka s šestnácti rychlostmi pojezdu vpřed a osmi vzad.
Nezanedbatelnou výhodou je i hmotnost traktoru, která je 1650 kg a spolu s pohonem všech čtyř kol zajišťuje maximální využití výkonu stroje.

Pro zimu i léto

Využití traktoru je skutečně široké, vzhledem k závěsnému zařízení vhodnému pro přední i zadní agregaci adaptérů je možné provádět i dvě operace současně.
Při zimní údržbě komunikací lze odklízet sníh sněhovou radlicí a zároveň pracovat se sypačem stejně jako při zametání sněhu. Traktor může pracovat i se sněhovou frézo, nebo být agregován s čelním nakladačem a pomoci při nakládce a odvozu sněhu.
V rámci jarní údržby komunikací je stroj využitelný při zametání, kropení či sběru odpadu a prachu.
Jeho vytížení samozřejmě nemusí polevovat ani v letních měsících. Při údržbě travnatých ploch a parků je vhodným nosičem pro agregáty určené k sečení, mulčování, hnojení, zavlažování, štěpkování, špalíkování atd.
„Veškeré příslušenství agregované s tímto strojem dodáváme pouze od renomovaných českých výrobců a dodavatele nářadí se snažíme pečlivě vybírat. Sázíme hlavně na výrobce s nimiž máme dobré několikaleté zkušenosti a víme, že se na ně můžeme plně spolehnout. Jde především o to, aby byl dodavatel schopen poskytnout kvalitní a včasný servis,“ zdůraznil Pavel Illek.

Vzhůru do Evropy

Malosériová výroba nového modelu 321 JK byla zahájena v Třebíči 12. srpna 2013 a během srpna bylo vyrobeno prvních pět kusů, z nichž jeden už je v plném provozu u nového majitele. Výstavní akce se traktor zúčastnil v Českých Budějovicích poprvé, ale další prezentace na sebe nenechají dlouho čekat. Nebude chybět ani na podzimním mezinárodním veletrhu Agrotechnica 2013 v německém Hannoveru. 

Technická specifikace traktoru Belarus 321 JK

Motor diesel, Lombardini LDW 1603/B3
• Výkon kw/k 26,5/36
• Točivý moment Nm 92
• Ot/ min 3000
• Nádrž paliva 32
• Spojka suchá, jednokotoučová
• Převodovka mechanická
• Převodové stupně 16 vpřed, 8 vzad
• Rychlost km/ h vpřed/vzad 1,0-25,0/1,8-13,3
• Vývodový hřídel ot/min 540/1000
• Brzdy diskové v olejové lázni
• Řízení hydraulické
• Hydraulika kg/ Mpa 750/20
• Výkon čerpadla l/min 16
• Rozměry d., š., v. (mm) 3100, 1300, 2170
• Hmotnost celková kg 1450

Popisek: Nový model traktoru Belarus 321 JK se představil na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down