24.05.2021 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výroba rypadel v Číně trhá rekordy

Společnost Doosan Infracore překonala hranici 200 000 vyrobených rypadel v Číně. Zaujala tak první místo mezi všemi zde působícími zahraničními firmami. Rekordních výsledků dosáhla prostřednictvím své tamější „dcery“ DICC, která tady spustila výrobu v říjnu 1994.

U příležitosti tohoto milníku pozvala společnost Doosan Infracore China do svého závodu v Jantaji zaměstnance, prodejce i zákazníky. Na oslavě, která byla přenášena živě online, bylo 200 000. rypadlo slavnostně předáno novému majiteli.

Strmý růst

Firma Doosan Infracore dokončila svůj závod v Jantaji v roce 1996. O pět let později překonala díky rychlému růstu čínského trhu hranici 5000 rypadel. V roce 2001 se vyhoupla do pozice lídra a překonala přední japonské výrobce stavebních strojů, kteří v té době čínský trh ovládali. Produkce společnosti Doosan v roce 2010 přesáhla 20 000 rypadel.

Jako první MNC (nadnárodní korporace) působící v Číně se dostala firma Doosan Infracore na souhrnnou výrobu 200 000 rypadel a neustále tady upevňuje svou pozici s rypadly. Jejich tržní podíl zvýšila z 12,9 % v roce 2015 na 22,8 % ve třetím čtvrtletí loňského roku.

V souladu s růstem čínského trhu s rypadly pokračuje Doosan Infracore v uvolňování nových produktů a speciálních strojů přizpůsobených požadavkům zdejších zákazníků. Například v červenci 2020 uvedla společnost na trh nové kolové rypadlo o hmotnosti šesti tun a zahájila kampaň za zlepšení kontrolního servisu strojů s cílem dosáhnout co největší spokojenosti zákazníků. Další akcí bylo online servisní školení pro 7300 lidí z obchodních zastoupení společnosti po celé zemi.

Odpovědný partner

Na základě růstu podnikání v Číně navýšila společnost Doosan Infracore svůj příspěvek k rozvoji místních komunit. Od roku 2001 se účastní Projektu naděje (Project Hope), jehož cílem je poskytovat podporu při vzdělávání a zlepšovat vzdělávací prostředí pro mládež v zaostalých oblastech Číny. V současné době podporuje v rámci tohoto projektu výstavbu 37 základních škol v zemi.

Společnost Doosan Infracore také ve druhé polovině roku 2020 nabídla různé formy vzdělávací podpory mnoha školám. Jako uznání Projektu naděje byla firmě v roce 2017 udělena Cena za mimořádný přínos od Nadace pro rozvoj čínské mládeže (China Youth Development Foundation). Tři roky po sobě jí korejské velvyslanectví v Číně poctilo Cenou pro příkladné korejsko-české společnosti v Číně.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down