18.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonný stroj s kompaktními rozměry

Průmyslový stroj Liebherr LH 22 M Litronic zastupuje typovou řadu malých průmyslových strojů LH 22 až LH 26. Dodává se jak na kolovém, tak i na pásovém podvozku. Je určen především na překládku, vykládku a třídění surovin, kusového materiálu a sypkých hmot.

 

Stroj s provozní hmotností zhruba 22 tun je vybaven rovným monoblokovým průmyslovým výložníkem o délce šest metrů, průmyslovou násadou o délce čtyři metry s vyklápěcí kinematikou. Konfigurace stroje dále zahrnuje hydraulicky výškově plynule nastavitelnou kabinu obsluhy a čtyřbodové podpěrné patky. S tímto pracovním vybavením je stroj LH 22 M Litronic optimálně vybaven na provoz v recyklačních střediscích, v třídírnách, ale také na pilách či při údržbě zeleně.

Průmyslový stroj LH 22 M Litronic v sobě spojuje komfort, výkon a spolehlivost a přesvědčí inovativní efektivitou spotřeby paliva při vysoké nosnosti a velkém dosahu.

S provozní hmotností kolem 22 tun je kompaktní stroj LH 22 M Litronic nejmenším typem průmyslových strojů z výrobního programu Liebherr. I přes své kompaktní rozměry je tento stroj mimořádně výkonný. Čtyřválcový vznětový motor s turbodmychadlem a chladičem plnicího vzduchu podává výkon 100 kW/136 k již při 1800 ot/min. Zvýšený výkon motoru spolu se zvýšeným průtokovým výkonem hydraulických čerpadel dosahuje vyššího překládkového výkonu oproti předchozímu modelu.

Nástavba stroje orientovaná na snadné zajištění servisu umožňuje rychlou údržbu.

Nové kombinace pracovního vybavení

Výkonné a ekonomické průmyslové stroje Liebherr nacházejí uplatnění kromě typických oblastí použití, jako je například odpadové hospodářství nebo překládka šrotu, také při ošetřování stromů nebo v dřevařském průmyslu. Pro zvýšený dosah nabízí společnost Liebherr nová řešení dodávaná k průmyslovým strojům LH 22 až 35 Industry Litronic.

Podle provozních požadavků a dosahu lze například stroj LH 22 M Industry Litronic kombinovat s různými variantami vybavení a pracovního nářadí. Další volitelné vybavení, jako je hydraulicky výškově nastavitelná kabina obsluhy s plynulým naklápěním o 30° a rychloupínací systém Liebherr LIKUFIX®, doplňuje celkovou nabídku. Toto příslušenství činí z průmyslového stroje Liebherr neodmyslitelného a profesionálního pomocníka při ošetřování stromů a v dřevařském průmyslu.

 

S teleskopem a kácecí hlavicí s pilou

Ošetřování vysokých stromů a hustých větví představuje obzvlášť velkou výzvu v oblasti ošetřování stromů a dřevařského průmyslu. Odpovědí společnosti Liebherr je nově nabízená kombinace vybavení s teleskopem Westtech T 4000: průmyslový stroj LH 22 M Industry vybavený plně hydraulickým rychloupínacím systémem Liebherr LIKUFIX, teleskopickou násadou délky 4 m a kácecí hlavicí s pilou Woodcracker® CS510 má celkový maximální dosah 16,5 m. Díky tomu průmyslový stroj s provozní hmotností 23 700 kg dosáhne daleko do velké výšky mezi stromy, kde může provést optimální zpracování. Hydraulicky výškově nastavitelná kabina obsluhy s plynulým naklápěním o 30° přitom umožňuje obsluze optimální výhled na pracovní prostor.

Volitelně dodávaná bezpečnostní výbava, jako například robustní ochranná mříž na kabině obsluhy a okna z vrstveného bezpečnostního skla chráněná proti průrazu, skýtá přídavnou ochranu v provozu lesního hospodářství a zvyšuje pracovní bezpečnost pro obsluhu stroje.

 

Prodloužená násada a univerzální úchopný mechanismus

 

Pro dosažení vzdálenějších stromů a keřů nabízí společnost Liebherr novou kombinaci vybavení: prodlouženou násadu Liebherr s univerzálním úchopným mechanismem pro kácení Westtech Woodcracker® C250 s lehkým řezným nástrojem. Tato kombinace umožňuje průmyslovému stroji LH 22 M Industry s provozní hmotností kolem 24 100 kg vybavenému prodlouženou násadou o délce 2,25 dosah až 13,8 m. Při vybavení volitelným rychloupínacím systémem Liebherr LIKUFIX® lze i v této variantě vybavení provádět rychlou výměnu pracovního nářadí, jako např. frézy, mulčovače nebo svahovací lžíce na vyčištění kanálu bezprostředně po provedení průklestu.

Průmyslový stroj LH 22 M Industry ve variantě vybavení s univerzálním úchopným mechanismem pro kácení Westtech Woodcracker® C350 je předurčený pro práci v blízkosti stroje. Tato varianta vybavení umožňuje při provozní hmotnosti přibližně 23 900 kg dosah až 11,8 m. Na násadu s vyklápěcí kinematikou Liebherr lze také bez problému nasadit také větší a těžší řezné nástroje. Propracovaná geometrie podepření stroje zajišťuje maximální provozní bezpečnost a bezpečnou stabilitu, především při zpracování masivních kmenů stromů. Plně hydraulický rychloupínací systém Liebherr LIKUFIX® navíc umožňuje rychlou, bezpečnou, přesnou a komfortní výměnu pracovního nářadí prováděnou z kabiny obsluhy. Díky tomu lze průmyslový stroj Liebherr rychle vybavit třídicím drapákem nebo drapákem na dřevo, ale lze jej také používat v jiných provozních oblastech, jako např. na nakládání kontejnerů a nákladních automobilů.*

1 - Dosah průmyslového stroje LH 22 M Industry Litronic až 16,5 m umožňuje nová kombinace vybavení teleskopem Westtech T 4000 s rychlovýměnným systémem LIKUFIX® a kácecí hlavicí s pilou Woodcracker® CS510 Crane

2 - Pro dosah na vzdálenější stromy a keře se dodává průmyslový stroj Liebherr LH 22 M Industry Litronic vybavený prodlouženou násadou a univerzálním úchopným mechanismem pro kácení Westtech Woodcracker® C250

3 - Pro práci v blízkosti stroje lze násadu vyklápěcí kinematiky Liebherr průmyslového stroje LH 22 M Industry Litronic bezproblémově osadit většími a těžšími řeznými nástroji, jako například univerzálním úchopným mechanismem pro kácení Westtech Woodcracker® C350

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down