27.10.2017 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonný stroj pro všestranné využití

Nakladač Dapper se začal vyrábět ve státním podniku VOP CZ na začátku roku 2013. Od té doby si buduje postavení na trhu a také důvěru majitelů, kteří byli trochu „nejistí“ při koupi stroje, jenž byl na trhu nový.

Čas ukázal, že není místo pro zbytečné obavy a Dapper přesvědčil své majitele především odolností a také přidanými službami, jako jsou například zaškolení obsluhy nebo podpora pro vyšší životnost nakladače. Díky všestrannému použití lze Dapper připravit pro mnoho činností v různých oborech. Tohoto je dosaženo celoročním využitím nakladače v kombinaci s výměnou obrovského množství nástrojů.

Pro zimní údržbu chodníků, cest a cyklostezek je možné umístit v čelní části sněhovou radlici nebo kartáč a vzadu válečkový sypač, který je řízený automaticky pojezdem stroje. Obsluha pouze zapne sypač při nastartování nakladače a vše se pak řídí pomocí chytrého systému v závislosti na pohybu stroje. Jinými slovy, pokud stojí, nesype...

Pro zahradnictví nebo práci v lese je připraven nakladač Dapper, který pomocí kácecích hlavic gilotinového typu dokáže zdolat stromy do průměru až 19 cm. Výhodou je hydraulické sevření a vyproštění stromu ze špatně dostupného místa nebo z probírky, kam se velký stroj nedostane. Na probírky se používá vyvážečka se zadním hydraulickým ramenem a nosností 1,5 t.

Využití nakladače Dapper v technických službách není již žádnou novinkou. Sečení parků a údržba porostů kolem cest a rybníků či jezírek jde snadno i s ramenovou sekačkou s dosahem tří metrů od středu stroje a jednometrovou žací hlavou. Systém pohodlného ovládání proporcionálním joystickem z místa obsluhy nakladače a také umístění sekačky v přední části stroje (nikoliv vzadu) umožnuje rychle reagovat na „překvapení“ v trávníku nebo křoví.

Při práci ve sběrných dvorech je předností Dapperu snadná selekce odpadu pomocí paletizačních vidlí s hydraulickým přidržovačem a také možnost drobných „demolic“ například velkoobjemového starého nábytku pro ekonomičtější převoz k recyklaci nebo likvidaci.*

Erik Merenda,

manažer prodeje VOP CZ, s. p.

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down