18.09.2017 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonný silniční zametací speciál s maximální výbavou – jediný v ČR

Klasická a v provozu osvědčená zametací nástavba SCARAB MAGNUM PLUS se stala základem nového silničního zametacího stroje, který začal letos v srpnu pracovat na silnicích a stavbách, o které pečuje společnost ČNES dopravní stavby. Oproti známým nástavbám uvedené značky došlo u tohoto stroje k výrazným změnám a rozšířením jeho příslušenství, tak jak je definoval uživatel pro to, aby maximálně vyhovovaly jeho potřebám. Jde tak o ojedinělý zametač využívající prakticky veškeré dostupné technické možnosti vyráběných pracovních adaptérů.

Se zametací nástavbou SCARAB MAGNUM PLUS mají pracovníci společnosti ČNES bohaté zkušenosti. První zde pracuje již tři a půl roku a má za sebou více než 2000 motohodin. A vysoké nasazení čeká i na nový stroj. Prioritou je jeho využití při čištění frézovaných komunikací v rámci oprav, nicméně využitý bude i při jarním běžném úklidu, kdy je třeba povrch a okolí silnic zbavit posypových inertních materiálů a nástavba je pochopitelně použitelná i při jiném běžném čištění. Nový výkonný stroj tak bude mít velice široké pole působnosti.

Na podvozku MAN TGS 18.360 s celkovou hmotností vozidla 18 000 kg a zesílenou přední nápravou na nosnost 9 tun je agregována zametací nástavba SCARAB MAGNUM PLUS Titanium 7500 HYDROSTAT se systémem oboustranného zametání a přidanými adaptéry značky WALTER. „Jde o ne zcela běžnou kombinaci adaptérů nástavby SCARAB vyráběných ve Velké Británii s německými technickými prvky značky WALTER, která je výhradním zástupcem firmy SCARAB v Německu a splňuje tak ty nejvyšší nároky na čištění. Nástavba s vysokokapacitním zásobníkem na smetky disponujícím objemem 7,5 m3 tak může využít při dočišťování odfrézovaného povrchu například systém zadního sání WALTER, originální je též propojení dvou nádrží na skrápěcí vodu s vodním čerpadlem s pracovním tlakem 200 barů, čímž jsou vyřešeny enormní požadavky na spotřebu vody. Celková kapacita nádrží tak dosahuje objemu 4000 litrů, což rozhodně nebývá běžné. Přední nástavbu se dvěma talířovými teleskopicky uloženými zametacími kartáči doplňuje vysokotlaká mycí lišta. Hydraulicky stavitelné kartáče mohou pracovat i v režimu reverzního chodu, výškově i stranově hydraulicky stavitelná je podle potřeby i mycí lišta,“ seznamuje se základními technickými prvky stroje Martin Drahokoupil, obchodní zástupce společnosti A-TEC servis, jež je výhradním zástupcem firmy SCARAB pro Českou republiku.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down