03.05.2016 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonný pomocník, střídmý konzument

Především jako výrobce nákladních automobilů a komerčních podvozků pro montáž nástaveb je známá lidem z komunálního sektoru japonská automobilka ISUZU. Nabízí také minibusy, autobusy a například užitkový pick-up D-Max. Právě ten jsme díky zápůjčce od prodejce, plzeňské společnosti Dajbych, podrobili malému redakčnímu testu.

Firma ISUZU se řadí k tradičním a současně největším producentům užitkových vozidel a vznětových motorů nejen v Japonsku, ale i v celosvětovém měřítku. První plány na automobily od jejího přímého předchůdce spadají do roku 1916, tedy do doby přesně před sto lety.

Mohutný, jednoduchý a intuitivně ovladatelný pracant ISUZU D-MAX je předurčen pro každodenní používání. Rychle si zvyknete na jízdu terénem, po lesních i polních cestách, na silnici a dálnici. Zaskočit vás může parkování a couvání, kdy je potřeba dostat rozměry vozu „do oka“. Celková délka D-MAX 5,3 m přesahuje zhruba o osmdesát centimetrů Octavii. Pro cestování po městech a za nákupy v obchodních centrech si pořiďte něco jiného.

Hlavními přednostmi pick-upu jsou bytelná konstrukce, výborná průchodnost terénem a celkově dobré jízdní vlastnosti, výkonný a celkem úsporný motor s kultivovaným chodem a prostorná kabina. Spartánská výbava testované verze pro pracovní stroj stačí. V součtu vysoká užitková hodnota, nadprůměr třídy.

Kompletní text najdete v květnovém vydání Komunální techniky

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down