Autor
Kategorie:
Nezařazené

Výkonný a ekologický zametací vůz

Žhavou novinkou na našem trhu s komunální technikou je španělský zametací vůz Piquersa BA-2300H. Charakterizuje ho především vysoký výkon, inovativní a účelný design a ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

Kompaktní zametací stroj Piquersa BA-2300H je navržen především s vysokým důrazem na efektivitu práce a ergonomii. Je vhodný pro úklid komunikací, chodníků, cyklostezek, pěších zón, parkovišť, průmyslových a dalších prostorů. Technické řešení podvozku včetně zaručuje šetrné přejíždění chodníků a různých překážek, které mohou stát v cestě při úklidu.
Vyzvednout je třeba snadnou obsluhu. Dvoumístná kabina skýtá výborný výhled. Vybavena je ergonomickým ovládacím panelem a anatomicky polstrovanými sedačkami nastavitelnými podle hmotnosti obsluhy. Maximální šířka zametání je 2,3 m; nastavit lze přítlak i rychlost otáčení tří plovoucích kartáčů. Nádoba na smetky se zvedá hydraulicky, nerezový zásobník na vodu má objem 420 l. Vůz si poradí se všemi druhy běžného odpadu.
Pro lepší manévrovatelnost jsou řízená i zadní kola. Pracovní světlomety jsou umístěny vpředu i vzadu, nechybí parkovací senzory a signalizace při zpětném chodu. Předností je tichý provoz (84 dB při práci, 69,5 dB při volnoběhu) a nízká prašnost. Z ekonomického hlediska zaujmou bezkonkurenční cena a nízké náklady na údržbu.
Ve volitelné výbavě je vysokotlaká čistící sada, klimatizace, zadní parkovací kamera a GPS lokátor. Možnosti využití vozu Piquersa BA-2300H rozšiřují radlice a kartáč na sníh.

Technická specifikace vozu Piquersa BA-2300H Motor Kubota diesel
Počet válců 4
Chlazení vodou
Výkon 25,7 kW/35 k
Pohon hydrostatický
Převodovka hydrostatická
Brzdy hydraulické
Délka 3840 mm
Šířka 1720 mm
Rozvor 2080 mm
Poloměr otáčení 4 m
Pohotovostní hmotnost 2750 kg
Užitečná hmotnost 1750 kg
Objem zásobníku 2000 l
Zametací šířka 1800 až 2300 mm
Maximální rychlost 28 km/h

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *