07.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné motory s ohledem na životní prostředí

Motory se značkou Briggs & Stratton stejnojmenné americké společnosti patří již řadu let mezi spotřebiteli, domácnostmi, ale i profesionály k nejoblíbenějším a řadí se tak mezi nejvíce preferované značky na trhu.

Podívejme se opět po nějaké době na některé produkty firmy s více než stoletou tradicí s důrazem na novinky zblízka.

Vertikální motory E-SERIES™

Také v letošním roce naleznou zahrádkáři, chalupáři i další uživatelé zahradní techniky v novinkách oblíbených značek nové vertikální motory Briggs & Stratton s označením E-SERIES™.
Z průzkumů mezi odbornou i laickou veřejností používající zahradní techniku vyplynulo, že více než polovina spotřebitelů chce například sekačku na trávu, která se snadno udržuje a také manipulace s ní je snadná.
Jsou to právě benzínové motory Briggs & Stratton řady E-SERIES™, které významně přispívají k tomu, že uživatel má k dispozici motorový stroj, například zmíněnou zahradní sekačku, který splňuje nejvíce žádané atributy. Pěstování kvalitních a krásných trávníků a jejich údržba bude nyní pro každého zahrádkáře či chalupáře mnohem snazší, než tomu bylo doposud.
Produkty E-SERIES™ představují evoluci v kategorii malých vertikálních benzinových motorů, se kterými se setkáte u celé řady benzínových sekaček nebo dalších motorových strojů. Nyní je každému majiteli takového pomocníka nabídnuta kvalita i výbava motoru, která doposud nebyla zcela obvyklá pro tuto kategorii pohonů. Potenciální majitel nové sekačky si bude moci vybírat například ze tří stupňů výbavy, a to v závislosti na jeho preferencích.

E-SERIES™

Proti dřívějším modelům motorů získá spotřebitel již v základním stupni výbavy výrobek, pro který je charakteristická snížená produkce emisí výfukových plynů, což je podstatou konceptu nových motorů E-SERIES™.
Navíc, vedle snížených emisí, nabídnou motory E-SERIES™ dostatečný výkon, kvalitní provedení i spolehlivost, které uživatel očekává od značky Briggs & Stratton®.

EX-SERIES™

Motory EX-SERIES™ zahrnují všechny atributy provedení E-SERIES™, ale přinášejí i něco navíc. Vedle snížených emisí, kvalitního provedení a spolehlivosti, motory EX-SERIES™ nabízejí maximální výkon společně s inovativním systémem startování ReadyStart®.

EX-SERIES™ s technologií ECO-Plus™

Kromě snížených emisí výfukových plynů a inovativního systému startování je pro EX-SERIES™ charakteristická také technologie ECO PLUS™, která významně snižuje odpar benzínových par v případech, kdy sekačka není právě používána.
Snížením emisí odparu benzínových par jsou motory EX-SERIES ™ ECO PLUS™ ideálním řešením pro uživatele, kteří si uvědomují dopady motorových strojů na životní prostředí a chtějí na ně brát ohled.

Horizontální motory SERIES™

Ať už si plánujete pořídit zahradní kultivátor, motorový štípač dřeva, tlakovou myčku, čerpadlo či přenosný generátor, máte možnost si pořídit i tento stroj také s motorem Briggs & Stratton. Nejenom pro tyto produkty jsou určeny čtyřtaktní vzduchem chlazené motory s vodorovným provedením vývodu klikového hřídele s označení SERIES™ z produkce největšího světového výrobce malých benzinových motorů, společnosti Briggs & Stratton Corporation.
Také u horizontálních motorů SERIES™ naleznou příznivci značky Briggs & Stratton všechny atributy, na které jsou zvyklí i u jiných modelů a typů. Mezi typické vlastnosti těchto motorů patří například snadné startování, trvalý výkon nebo dlouhodobá životnost, což uživatelé oceňují nejvíce.

Pět modelových řad

Uvedené motory jsou pro 2013 nabízeny v pěti modelových řadách – 550 SERIES / 750 SERIES / 950 SERIES / 1450 SERIES / 2100 SERIES.
Tyto čtyřdobé jednoválce jsou chlazeny vzduchem. Zdvihový objem motorů se pohybuje v rozmezí od 127 do 420 cm2. Motory jsou konstruovány s ventilovým rozvodem OHV, který umožní práci při nižších provozních teplotách. To se následně pozitivně odrazí na celkovém zvýšení výkonu motoru, prodloužení jeho životnosti, ale i lepší hospodárnosti s palivem.

Další vylepšení

Ve válci motorů jsou použity litinové vložky Dura-Bore™, které chrání proti nadměrnému opotřebení prostoru válce a případnému hrubému zacházení s motorem. Současně litinová vložka poskytuje i lepší mazání. Pro rychlé a spolehlivé startování je použito elektronické zapalování Magnetron®, které nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.
Součástí výfukového systému je inovovaný tlumič výfuku nesoucí označení Super Lo-Tone. Konstrukce tohoto tlumiče snižuje hladinu hluku a zlepšuje kvalitu vydávaného tónu. Výsledkem je, že motor je tišší. U všech modelů je klikový hřídel uložen pomocí průmyslových kuličkových ložisek. Systém DuraLube™ zajištuje spolehlivé mazání všech vnitřních součástí motoru, které to z pohledu funkčnosti vyžadují.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down