20.09.2017 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonná zimní údržba silnic

V průběhu originálně pojaté Unimog Tour 2017, organizované v České republice na Automotodromu v Brně, byla představena mimo jiné také celá plejáda vozidel Mercedes-Benz z oblasti letní i zimní údržby komunikací. Představen byl nejenom známý Unimog, ale také vozidla Arocs a Antos s různými nástavbami.

Vozidla Unimog mají své ovládání koncipováno tak, aby práce i se složitějšími nástavbami byla co nejjednodušší a současně intuitivní. Řidič může ovládat řazení levou rukou, takže pravá ruka zůstává volná pro joystick. S ním pak ovládá hydraulický systém, tedy například sněžný pluh GMEINER.

Sypač téže značky má příznivě nízkou konstrukci a neomezuje tak řidiči výhled dozadu. Sypač Stratos F 40 integral se známým systémem s plochým dnem a s větší kapacitou na úrovni 4,4 m3 předvedl Unimog U530. Víceúčelové vozidlo (nosič) U530 je poháněno šestiválcovým motorem o výkonu 299 k a má celkovou hmotnost 16,5 t (s rozložením 7500 kg vpředu a 9500 kg na zadní nápravu). Takové dimenzování je nezbytné při agregaci velké sněžné frézy FS 105-265 od firmy Schmidt.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down