16.01.2013 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výhodu mají připravení

V době, kdy vychází lednová Komunální technika, by měla být zima v plné síle. Začátkem prosince, kdy uzávěrka časopisu, se však její plány dají odhadnout stěží. Jasné je jedno: jakmile začne padat sníh, je na nákup zimní techniky obvykle pozdě.

Široké portfolio pomocníků pro zimní údržbu komunikací: nosiče, kompaktní i velké traktory, automobilové podvozky a rozmanité pracovní nástavby na široké spektrum nosičů nabízí akciová společnost PEKASS. Podívejme se na některé značky z jejího portfolia zblízka.

Antonio Carraro Mezi komunálními nosiči a kompaktními traktory tohoto italského výrobce si zcela jistě najde svého favorita každý, kdo hledá spolehlivý stroj pro celoroční pracovní nasazení v rozdílných podmínkách.
Nejžádanějším je komunální nosič TTR 4400 HST, respektive jeho modernější nástupce TTR 4400 HST II, o výkonu motoru 38 k, který se řadí na špičku v této kategorii jak flexibilností pro agregaci pracovních nástaveb, tak pro svou užitnou hodnotu a provozní vlastnosti především díky hydrostatické převodovce a otočnému pracovišti řidiče.
V posledních dvou letech se významným členem kategorie kompaktních traktorů stal model 100 Ergit TRH 9800, jenž je kromě jiného také vybaven hydrostatickou převodovkou a otočným pracovištěm obsluhy, ale hlavně – díky výkonu 87 k a celkové všestrannosti, se stal Traktorem roku 2012 v kategorii Best Of Specialized neboli Nejlepší mezi speciály. A nyní tomuto úspěšnému modelu přibyl sourozenec – nový model 100 Ergit SRH 9800 o stejném výkonu, s kloubovým řízením a opět vybavený i hydrostatickou převodovkou.

Rasco Tato chorvatská společnost vyrábí nástavby pro celoroční údržbu komunikací na traktorové, automobilové, speciální a stavební nosiče. Z nabídky zimních nástaveb jmenujme například segmentové sněhové pluhy Kalnik a Velebit. Jejich důmyslná konstrukce poskytuje uživateli díky robustnosti a celkovému zpracování maximální efektivitu práce i ve ztížených podmínkách.
Za zmínku stojí traktorové samonakládací sypače TRP a automobilové sypače Solid. Traktorový sypač TRP je výhodným řešením hlavně pro obce, města a technické služby, a to díky tomu, že není potřeba nakládací prostředek. Automobilové sypače Solid se vyrábějí v objemech zásobníků od 1 do 8 m³ a hodí se pro posyp solí, pískem a inertním materiálem. Všechny typy lze dovybavit i systémem na solankový roztok.
Nespornou výhodou zmíněných sypačů je široký výběr dopravníků posypového materiálu v zásobnících, kdy si každý zákazník podle svých požadavků vybere mezi šnekovým, dvoušnekovým, pásovým či řetězovým dopravníkem.
Agregace je možná jako vložený systém do korby pro jednoduchou a rychlou výměnu, jako přímá montáž na rám vozidla, jako kontejner na hákové nebo řetězové nosiče. Tak lze vyjít vstříc požadavkům uživatelů různých typů automobilových nosičů či stavebních strojů.

Vestas Hydromann Pracovní nástavby tohoto výrobce z Dánska jsou vhodné především pro agregaci na malotraktory a komunální nosiče. Za všechny jmenujme například sypač P170, jenž je určen pro komunální nosiče Antonio Carraro pro agregaci nad motorový prostor, čímž zabezpečuje ideální rozložení hmotnosti, ale hlavně optimální délku pracovní soupravy pro práci na místech, kde se musí technika proplétat mezi zaparkovanými automobily, lavičkami a dalšími překážkami. Sypač lze samozřejmě kombinovat s čelní radlicí nebo sněhovým kartáčem.

Wiedenmann Německá firma Wiedenmann se zabývá vývojem a výrobou nejen techniky na speciální údržbu travnatých a umělých ploch sportovních areálů, jako jsou fotbalová a golfová hřiště, ale také stroji na zimní údržbu chodníků a
komunikací.
V nabídce nalezneme sněhové radlice, zametací kartáče a sypače, a to především pro agregaci s malotraktory. V segmentu sněhových radlic lze vybírat mezi klasickým provedením Snow Master a variabilním šípovým provedením Vario.
Jmenujme ale především sypač Ice Master, jenž je vhodný k malotraktorům a plní potřeby zákazníků, kteří zvažují, zda si pořídit válečkový nebo kotoučový systém. Ice Master splňuje oba požadavky. Díky možnosti rychlé výměny ho lze používat během několika sekund buď jako válečkový, nebo kotoučový. „Dva sypače v jednom“ jsou výhodné hlavně pro střídání ploch v městech, obcích a dalších místech.

Popisek:  Segmentový sněhový pluh Rasco model Velebit určený do náročných podmínek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down