20.04.2017 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vydali se cestou ekologického provozu

Společnost Technické služby Kutná Hora jsme navštívili naposledy před necelými dvěma roky. Již tehdy zde byl kladen velký důraz nejen na ekonomiku, ale též na ekologický provoz používané techniky. V tomto trendu pokračují v Kutné Hoře i nadále. Jedním z vozidel, které přispívá ke snížení emisí je Piaggio Porter CNG Maxxi Tipper s nástavbou na svoz odpadkových košů.

„Na svoz košů jsme pořídili nové vozidlo Piaggio Porter CNG Maxxi Tipper s pohonem na stlačený zemní plyn CNG a svozovou nástavbou Košovka. V historickém centru Kutné Hory máme poměrně hustou síť odpadkových košů, vozidlo tak popojíždí po pěti až deseti metrech. Jednočlenná osádka tedy nechává při vysýpání vozidlo běžet na volnoběh a maximální snížení emisní zátěže je tudíž žádoucí. Při využití pohonu CNG navíc odpadají problémy s filtrem pevných částic,“ vysvětluje jednatel společnosti Technické služby Kutná Hora Ing. Jan Jäger.

Přechod na techniku využívající alternativní způsoby pohonu je v Kutné Hoře trendem. Kromě Piaggia Porter zde pracují například vysavače Glutton na elektrický pohon a v plánu je i další obměna techniky, například zakoupení zametacího speciálu na alternativní pohon.

„S vozidlem Piaggio jsme po dvouletém provozu maximálně spokojeni a určitě přijde doba, kdy strojový park v tomto směru ještě posílíme. Při správné obsluze jde o spolehlivou techniku. Jen je třeba počítat s tím, že motor není původně konstruován na pohon CNG, proto je třeba čas od času přepnout a promazat, aby nedocházelo zbytečně ke zkrácení životnosti,“ upozorňuje Jan Jäger.

Více v časopisu Komunální technika 4/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down