09.03.2018 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vybaveni na léto i zimu

Jako odbor městského úřadu pracují od roku 2002 technické služby ve Zruči nad Sázavou. Komunální služby zajišťují nejen pro město, ale i další čtyři místní části. V jejich kompetenci je letní i zimní úklid komunikací a veřejných prostranství, údržba a obnova veřejné zeleně, svoz velkoobjemového a biologického odpadu, údržba dopravního značení a z pověření rady města vykonávají další činnosti související se správou městského majetku. Odbor zaměstnává deset lidí, kterým při jejich činnosti pomáhá profesionální technika pořízená především v posledním desetiletí.

Na základě pozitivních zkušeností s traktorem John Deere X595 přibyl v roce 2015 do strojového parku zručských technických služeb nový model travního traktoru John Deere X950R. Ten byl o rok později opatřen kabinou a pověst svého předchůdce rozhodně nepokazil.

Travní traktor John Deere X950R dodalo v roce 2015 technickým službám do Zruče nad Sázavou prodejní a servisní středisko společnosti STROM PRAHA, které sídlí ve zhruba 40 kilometrů vzdálených Habrech. Spolupráce s tímto střediskem ale byla navázána již o dva roky dříve. Na výstavě Dny zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě zaujal v září roku 2013 zástupce odboru městského úřadu v praktických ukázkách prezentovaný traktor John Deere 5090 M (výkon motoru 90 k) a ve Zruči začali uvažovat o pořízení stroje podobného typu. Uvedený model zvítězil ve výběrovém řízení a od podzimu téhož roku pracuje ve Zruči jak při zimní údržbě komunikací, tak při letním mulčování. A v loňském roce jej doplnil další traktor stejné modelové řady – John Deere 5080 M s výkonem motoru 80 koní, jehož pracovní nasazení je velice podobné. Jde o poměrně lehké a obratné stroje, které se mohou bez problémů pohybovat po travnatých pozemcích.*

Více v časopisu Komunální technika 3/2018.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down