25.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vybavení komunálních traktorů od odborníků

Traktorové nosiče nacházejí v současné době stále větší uplatnění v komunální sféře. Aby bylo možné traktor v komunálním nasazení maximálně využít, je třeba jej pro tento účel vhodně upravit.

Specialistou je v tomto směru rakouská firma Franz Hauer GmbH & CoKG, která se touto problematikou zabývá již přes 50 let. Dlouholeté zkušenosti společně s filozofií firmy, která zní: „Technika a kvalita přivedená k dokonalosti“ byly základem při vzniku unikátního výměnného systému předního tříbodového závěsu a čelní upínací desky v kombinaci se spodním výztužným rámem traktoru. Na českém trhu ji zastupuje společnost HS+.

 

 

Pro využití traktorů v komunálním sektoru má firma HS+ v sortimentu také kompletní řadu dalších čelních i zadních nástaveb. V segmentu sněhových radlic jsou to výrobky hned několika renomovaných evropských výrobců – německých firem Adler, Saphir a Fiedler a rakouské Hauer. Dá se říci, že pokrývá sortiment rovných a šípových radlic pro traktory od 20 do 200 k. Všechny tyto radlice, od nejmenších po největší, mají buď odpružený štít, nebo držáky břitů, což lze považovat při komunálním nasazení za nutnost.

Dalším oblíbeným zařízením k traktorovým nosičům jsou válcové zametače, které je možné vybavit sběrnou nádobou, přimetacím kartáčem nebo skrápěním pro letní použití. V nabídce HS+ jsou zametače od firem Adler, Saphir a Fiedler s pohonem od předního vývodového hřídele nebo hydraulickým; opět pro všechny možné velikosti traktorů.

V zimním období pro odstraňování již vyšší vrstvy sněhu se často používají sněhové frézy. HS+ je má v katalogu od německého výrobce Westa, které se vyznačují kromě vysoké kvality zpracování a vynikajícího výkonu také širokou nabídkou rozměrů a pohonem jak od vývodového hřídele, tak hydraulickým. V podstatě se dá říci, že není nosič, na který by Westa neměla vhodnou sněhovou frézu.

 

Aby bylo možné traktorový nosič využít plnohodnotně celoročně, není možné zapomenout na příkopová ramena firmy Fiedler s čelní agregací a rámem příčného posuvu. Tento systém je pro řidiče velmi komfortní a navíc zvyšuje bezpečnost při práci, protože žací hlava je stále v zorném poli obsluhy.

Jak je patrné z výše uvedeného, společnost HS+ je schopna profesionálně upravit traktor pro komunální použití a současně ho osadit kvalitními nástavbami, což byl ostatně hlavní cíl při výběru zahraničních partnerů.*

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down