17.10.2023 | 12:10

Všestranný traktor pro celoroční využití

Široký výběr traktorů nabízí modelová řada New Holland Boomer. V komunálních službách oblíbené traktory Boomer se vyrábějí v pěti dostupných základních variantách s výkony motorů od 24 do 57 koní. Jde o všestranné a dobře ovladatelné stroje připravené k agregaci s celou škálou pracovních adaptérů.

Díky rozšíření výrobní řady o výkonnější modely Boomer 45 a 55 traktory bez problémů zvládají i náročné pracovní operace.

V Kameni tuto výrobní řadu reprezentoval v expozici společnosti AGROTEC New Holland Boomer 45. Při zimní údržbě komunikací, zajištění terénních úprav, sečení travnatých ploch i mulčování, v agregaci se štěpkovačem, či v dopravě, všude tam je tento všestranný traktor s výkonem tříválcového motoru 47 koní a splňujícím emisní normy Stage V velice dobře využitelný. Obsluha může volit mezi hydrostatickou a mechanickou synchronizovanou převodovkou umožňující řazení 16/16. Modely s hydrostatickou převodovkou jsou vybaveny funkcí EZ Speed, která slaďuje požadovanou pojezdovou rychlost ovládanou hydrostatickým pedálem a otáčky motoru tak, aby byla dosažena vyšší efektivita stroje.

Zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu dosahuje 1250 kg. Povolené zatížení přední nápravy (1320 kg) umožňuje agregaci čelního nakladače a práci s břemenem do hmotnosti 500 kg.

K dispozici je vysoce komfortní kabina Boomer Suite™, která poskytuje vynikající výhled a ergonomické ovládání. U modelů s hydrostatickou převodovkou má obsluha k dispozici tempomat. Modely třídy 3 s kabinou a hydrostatickou převodovkou nabízí ve výbavě na přání také novou funkci Servo Hydraulic Assist, která snižuje námahu při ovládání pojezdového pedálu na minimum.
Vysoká univerzálnost traktoru Boomer je podpořena širokým výběrem pneumatik, který zahrnuje zemědělské, průmyslové, turfové, univerzální (municipal & garden) a široké flotační pneumatiky pro práci na trávnících.*

1 – Řadu univerzálních traktorů New Holland Boomer zastupoval model 45 s výkonem motoru 47 koní

2 – Ve městech a obcích se uplatní také výkonnější traktory New Holland řady T4. S