29.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Všestrannost, obratnost a hbitost pro práci všeho druhu

Tak by se dal charakterizovat multifunkční kloubový nakladač DAPPER 5000. Uplynuly již téměř dva roky od naší poslední návštěvy výrobního závodu státního podniku VOP CZ v Novém Jičíně. Důvodem minulé návštěvy byla výroba tehdejší technické novinky na trhu, multifunkčního kloubového nakladače a univerzálního nosiče nářadí DAPPER 5000. S jeho sériovou výrobou začali v Novém Jičíně zhruba v polovině roku 2013. Proto nás zajímalo, jakou cestou se vývoj českého pracovního stroje ubírá dnes.

Vývoj se rozhodně nezastavil, v konstrukci stroje došlo k některým změnám a vylepšením, jejichž opodstatnění ukázala praxe s nabývající zkušenosti při provozu. Sortiment nabízených modelů se navíc rozšířil a další obohacení jej v brzké době čeká.

Některé změny nastaly také v obchodní strategii výrobce, a jak se zdá, již začínají přinášet první ovoce. „Je pravda, že do podzimu loňského roku se prodeji multifunkčních nakladačů DAPPER nepřiřazovala patřičná priorita a pozornost. Z tohoto důvodu se počty prodaných kusů od roku 2013, kdy byla zahájena sériová výroba, pohybovaly pouze v řádech desítek kusů. A to je v případě českého výrobku technicky určitě srovnatelného se zahraniční konkurencí, která se výrobou zabývá již mnoho desítek let, určitě veliká škoda. Proto jsme se zaměřili na cílený a profesionální přístup k prodeji nejen v České republice a na Slovensku. Zatím se zdá, že se nám to daří, ale samozřejmě jsme si vědomi toho, že k tomu správnému prosazení se na evropských trzích vede nesnadná a mnohdy náročná cesta,“ říká Erik Merenda, který převzal zodpovědnost za obchodní a servisní síť multifunkčních nakladačů a nosičů od loňského podzimu.

Obchodní síť se rozšiřuje

Výrobcům se již podařilo navázat kontakt s prodejcem se sídlem v Anglii, který ovšem působí i ve Skotsku a Irsku. Koncem ledna, právě v době naší návštěvy v Novém Jičíně, se DAPPER chystal na svoji první výstavu ve Velké Británii. Kontakty byly navázány též ve Švédsku a měla by vzniknout nová společnost nabízející nakladače DAPPER ve všech evropských severských zemích. „Uspět právě na těchto trzích pokládáme za velice prestižní, a také motivující při získávání poznatků od uživatelů i v jiných zemích. Naše stroje nacházejí uživatele i jinde. V lednu jsme také připravili první nosič pro území Ruské federace, ale těmito aktivitami rozhodně nechceme zanedbávat naše tuzemské trhy. V České republice jsme navázali nové obchodní kontakty. Jmenovat mohu například pražskou společnost Flexum Trade, se kterou rozvíjíme a budujeme nový styl obchodní spolupráce, nadále spolupracujeme se společností STS Prachatice, která naše výrobky nabízí v Jihočeském a Plzeňském kraji, východní část Čech pokrývá firma Auta Ježek se sídlem v Černilově nedaleko Hradce Králové. Na budování tuzemského obchodního a servisního zázemí stále pracujeme. Důležité je, aby naši obchodní partneři disponovali kvalitním servisním zázemím a byli dostatečně flexibilní,“ zdůrazňuje Erik Merenda.*

Více v časopisu Komunální technika 3/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down