Všestranné nakladače s využitím v mnoha odvětvích

Náročné pracovní podmínky v řadě oborů vyžadují spolehlivost a maximální pracovní nasazení nejen zaměstnanců, ale hlavně jejich strojů, které musí fungovat každý den nezávisle na okolních vlivech. Kompaktní nakladače CAST patří k technice, která tyto požadavky bezezbytku splňuje.

Kompaktní kloubové nakladače CAST, převážně pak modely řady T, společně se speciálním modelem 40 XD, který kombinuje jako jediný na trhu kloubové řízení s natáčením všech kol a v čele s největším modelem MAXO, jsou ideálními adepty na tyto druhy náročné práce. Mohou zcela obsáhnout celý proces nakládání s odpadem od vykládání dovezených kontejnerů, na které snadno dosáhnou díky standardnímu teleskopickému výložníku, přes převážení materiálu z místa na místo díky nepřebernému množství pracovních adaptérů, až po čištění skládek, kde bude vynikat jejich manévrovatelnost ve stísněném prostoru.

Široké možnosti uplatnění

Nakladače CAST jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá obratného a silného společníka pro své podnikání či hobby. Tyto stroje nacházejí své uplatnění v mnoha odvětvích, například na farmách, kde skvěle doplňují konvenční traktory, či ve vesnicích a městech, kde jsou schopny zajistit celoroční údržbu silnic a městské zeleně a svoje místo nacházejí ve stavebnictví i údržbě a realizacích zahrad či odpadovém hospodářství.

Pokud je potřeba menší pomocník, firma CAST nabízí také malé smykové nakladače Worky Quad řady SSQ s kolovým podvozkem, nebo řady WX s pásovým podvozkem, které jsou vhodné pro zahradníky, malé manipulační firmy či do stájí.

Otázka ekologie a elektromobility nás jistě ještě nějakou chvíli bude provázet, a tak i plně elektrické verze nakladačů jsou u výrobce CAST k dispozici.

Pracovní adaptéry v řadě variant

Všechny stroje italského výrobce CAST je možné doplnit o nepřeberné množství pracovních adaptérů. Z nabídky vybíráme například multifukční lopatu 4v1, která si dokáže poradit s jemným i hrubým materiálem, lopatu s přidržovačem pro velké množství pevného i nesourodého materiálu, či odolné paletizační vidle pro přepravu balíků.

Samozřejmostí je také maximální komfort operátora, který zajišťuje moderní pracoviště doplněné o multifukční display, případně vícefunkční joystick. Nakladače CAST lze také vybavit uzavřenou kabinou, kterou lze doplnit o topení či klimatizaci pro maximální pohodlí obsluhy a využití ve všech ročních obdobích.

Více v časopisu Komunální technika 7/2024.*