10.02.2017 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vše, včetně údržby zeleně, musí být na nejvyšší úrovni

Je to již 27 let, co v Kraji Vysočina v údolí řeky Bobrůvky nedaleko Zvole nad Pernštejnem začalo psát svoji historii westernové městečko Šiklův mlýn. Území, na kterém se nachází, prošlo od té doby bouřlivým vývojem. Městečko se tak postupem doby stalo součástí největšího přírodního zábavního areálu v České republice. Areál Šikland se nyní rozprostírá na pozemcích s rozlohou 95 hektarů a je třeba se o něj náležitě pečovat. S údržbou zeleně zde již mnoho let výrazně pomáhá technika značky Amazone.

První stroj Amazone Profihopper PH 04 s pákovým řízením jsme tedy pořídili již před deseti lety a začali jej využívat jak při sečení se sběrem travní hmoty, tak při vertikutaci trávníků. Stroj funguje dodnes a za odsloužené roky udělal opravdu kus poctivé práce. Musím přiznat, že jsme postupem doby nakoupili a v praxi vyzkoušeli i jinou mechanizaci, ale v náročných podmínkách vysočiny tyto stroje neobstály. Díky systému sečení Profihopper dokonale srovnal povrch trávníků a osvědčil se i při sběru listí a vertikutaci,“ hodnotí nejstarší z modelů Amazone Profihopper generální ředitel zábavního parku Libor Šikl.

Náročné na údržbu jsou rozsáhlé plochy místního letiště, na kterých přistávají ultralehká letadla. Přistávací dráhy vyžadují kvalitní a hustý travní koberec, o jehož sečení se stará především tažený mulčovač Amazone Grasshopper GHS Jumbo 210 s pracovním záběrem 210 cm a zásobníkem s kapacitou 3000 litrů a možností vyklápění zásobníku do kontejneru do výšky 2,2 metru. „Stroj je tažený traktorem s minimálním požadovaným výkonem motoru 70 koní. Výkon je potřeba, aby při uvedeném pracovním záběru mohlo zařízení pracovat s požadovanou rychlostí. Letištní plochy sečeme v průměru jednou za deset dní a i tento stroj z dílny značky Amazone svoji práci zvládá bez závad,“ popisuje Libor Šikl.

Po dobrých zkušenostech se staršími modely žacích strojů Amazone přibyl do areálu Šiklandu třetí samojízdný univerzální stroj na údržbu zeleně, Profihopper PH 125 WDi s řízením volantem.*

Více v časopisu Komunální technika 2/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down