05.09.2013 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vše pro kvalitní peletování

Mezi přední evropské výrobce peletovacích lisů a všech strojů pro zpracování pelet se řadí společnost Green Energy Machine Product. Zaměřuje se na zpracování všech druhů materiálů - pilin, slámy, plev, papíru, hnojiva atd. Peletovací lisy Green Energy se využívají pro výrobu pelet na topení, krmných směsí, hnojiva a také slisování za účelem ušetření nákladů při odvážení odpadů. Své produkty dodává firma do všech zemích Evropy.

Vyrobenými peletami lze topit jak v běžných kotlích na tuhá paliva, tak v peletových speciálech. Zpracování rozličného materiálu je velmi snadné. Prvním krokem je nadrcení na kladívkovém drtiči. Jemné materiály jako piliny se již drtit nemusí. Pro peletování je optimální vlhkost materiálu v rozmezí od 10 % do 19 %, a to vždy podle druhu materiálu. Agro materiály se peletují často přímo po sklizni nebo uložené volně pod přístřeškem. Olejniny jako řepka, slunečnice, makovina jsou velmi mastné a většinou je možné je peletovat i při nízké vlhkosti a navíc mají mimořádně vysokou výhřevnost. Papír se nadrtí a lze peletovat smícháním s mokrými pilinami, nebo s agro materiálem. Koňský trus či králičí trus se také dá velmi dobře zpracovat, a to za účelem topení nebo prodeje hnojiva. Na lisech Green Energy se velmi snadno a dobře peletují různé druhy krmných směsí pro domácí či průmyslové využití.

Výhřevnost pelet

Pelety jsou velmi vhodné pro vytápění v kotlích na všechny druhy tuhého paliva. Jejich výhřevnost se mění podle druhu materiálu, ze kterého jsou zpracovány.
- dřevěné piliny 16,5 až 18,5 MJ/kg
- sláma 16,5 až 18,5 MJ/kg
- kukuřice 16,5 až 18,5 MJ/kg
- sláma z olejnin 18,5 až 19,5 MJ/kg
- hnědé uhlí měkké 16,7 až 19,5MJ/kg

Velikost pelet nemá velký vliv na výhřevnost a jejich běžná velikost je 6 mm. Pro topení v kotlích s větším roštem se používají rošty s jemným sítem. Pro krmné směsi jsou vhodné matrice od 2 mm do 8 mm. Délka pelet je od 8 do 18 mm. Průměr pelet se mění druhem použité matrice. Každý lis může mít omezené druhy matric a jsou specifikovány u daného lisu.

Pro nové zájemce odborné poradenství

Pokud chcete zpracovávat odpad, ale nemáte žádné zkušenosti a informace o technologii zpracování odpadů, chcete vyrábět vlastní energii pro topení, nebo využít lisy pro výrobu krmných směsí a nemáte dostatek informací, je možné využít telefonického servisu, či se poradit při osobní návštěvě a podrobně se seznámit s celou technologií výroby pelet či krmných směsí a všemi druhy materiálů, které je možné na lisech zpracovat. Sušičku, drtičku i lisy je možné vidět také po předchozí dohodě v provozu při praktických ukázkách včetně vyzkoušení peletování vlastního dovezeného materiálu. Samozřejmostí je také odborné zaškolení budoucích uživatelů vyráběných technologií. Záruka na všechny vyráběné stroje je 24 měsíců. Po uplynutí záruky je zajištěn kompletní pozáruční servis včetně dodávek náhradních dílů.

Green Energy EKONOMY hlavně pro domácnost

Řada Green Energy ECONOMY je určena k peletování pro využití v domácnostech a drobných firmách. Tři vyráběné modely lisů jsou vhodné pro peletování celé řady agro materiálů, krmných směsí a měkkých druhů dřeva. Při použití na dřevěné materiály je nutné nepřetěžovat lis, důkladně mazat ložiska a nepřimíchávat tvrdé druhy materiálů. Neobsahují přepěťové jističe a při přetížení hrozí nebezpečí poškození motoru.

Kladívkové drtiče řady 9 FQ

Řada drtiček 9 FQ má jednoduchou koncepci a snadnou údržbu díky které je velmi spolehlivá. Slámu, seno, hobliny a různé druhy odpadu podrtí stroj na jemnou drť, kterou můžete ihned použít na zpracování do peletovacích lisů. Také jej lze využít pro přípravu krmiva. Stroje mohou podrtit dřevěnou štěpku, dřevěné hobliny, obilí, fazole, slaměný kukuřičný stonek a jiné plodiny, které se hodí k výrobě krmiva či pelet. Veškerý materiál má mít vlhkost nepřevyšující zhruba 25 %, vyšší vlhkost zalepuje síto. Stroj se hodí pro domácí použití i do sériové výroby. Je nezbytností pro kvalitní přípravu materiálu při sériové výrobě pelet.
Kladívkový drtič 9 FQ bez motoru
Stroj je určen pro domácí kutily kteří mají vlastní díly a chtějí opravdu ušetřit. Stroj je dodáván bez motoru, bez elektroinstalace a bez odlučovače. Doporučuje se použít přepěťové jističe proti nebezpečí poškození motoru.

Green Energy PROFI – pro sériovou výrobu a peletovací linky
Peletovací Lis Green Energy Profi je osazen nejkvalitnějšími díly, aby vydržel velké zatížení. Proces peletování je plynulý a velmi kvalitní. Matrice jsou vyráběné z mimořádně kvalitní oceli a upraveny kalením, které zajišťuje vysokou odolnost proti opotřebování. Pro vysokou kvalitu pelet a kvalitní výkon je nevyhnutelný mimořádně dobrý motor. Proto se používají značkové rakouské motory LENZE s vynikajícím trvalým výkonem i při velmi vysokém zatížení, vypínače německé značky MOELLER obsahují přepěťový jistič, který zabrání spálení vinutí motoru, pokud dojde k přetížení stroje. Podpěťová spoušť zabrání samospuštění stroje v případě výpadku elektrického proudu a jeho opětovném zapnutí. Lisy Green Energy jsou velmi kvalitní a prochází důkladnou kontrolou kvality.
Masivní převodovka je vyrobena z velmi kvalitní oceli, která zabezpečuje vynikající přenos síly hnacího ústrojí do lisovací komory. Její konstrukce je planetární a je uložena v olejové lázni. Proces peletování je plynulý a velmi kvalitní.
Litinové tělo lisovací komory zajišťuje udržení teploty po celou dobu peletování, a to má velký vliv na kvalitu pelet. Rychlé chladnutí lisu zhoršuje kvalitu pelet.
Matrice je vyrobena z mimořádně kvalitní oceli a upravena kalením, které zajišťuje vysokou odolnost proti opotřebení. Její nové povrchové úpravy zvyšují kvalitu a také životnost. Nová technologie zpracování matrice přináší její velmi rychlé zapracování.
Velikost a průměr válců zajišťují velmi snadný proces peletování a pozitivně tak ovlivňují vydatnost lisu.

Vertikální homogenizér se zvlhčováním

Homogenizér s přímým připojením od drtičky 9FQ se používá pro přípravu materiálu před peletováním. Jeho největší předností je velmi důkladné promíchání materiálů, spolu s jeho zvhčením. Tím lze docílit velmi kvalitní přípravy materiálu před peletováním. To má velký vliv na vydatnost peletovacího lisu, kvalitu spojení materiálu do pelety a také snížení opotřebování peletovacích lisů a jeho dílů. Materiály promísí v poměru až 1:10 000. Doba nutná pro důkladné promíchání je 15 min. Zvlhčování obsahuje trysky pro kvalitní rozptyl vody, pancéřové hadice, přímé napojení na vodovodní řád, elektromagnetický ventil, mechanický ventil. Jde o velmi žádaný stroj, který by měl být před každým lisem. Zvyšuje vydatnost peletovacího lisu a u problematických směsí je přímo nevyhnutný. Zvýšená hodinová vydatnost stroj rychle zaplatí.

Zásobník s plynulým regulováním dávkování

Zásobník přímo do peletovacího lisu s přímým zapojením na homogenizér slouží k uležení materiálu před peletováním. Poté, co se materiál smíchá a dovlhčí, je nutné jej nechat odstát po dobu nejméně čtyř hodin, až pak může být peletován. V zásobníku dojde k důkladnému nasátí vlhkosti a k uležení materiálu. Dobře uležený a připravený materiál zvyšuje vydatnost peletovacího lisu, kvalitu spojení materiálu do pelety a také velmi snižuje opracování peletovacích lisů a jeho dílů. Tento zásobník zajišťuje trvalý chod peletovacího lisu, zabraňuje prostojům, a tím velmi snižuje náklady na obsluhu, což má velký vliv na výrobní cenu 1 tuny pelet.

Chladička hotových pelet

Bubnová chladička je určená pro chlazení pelet které při opuštění peletovacího lisu dosahují teplot až kolem 100 C°. Pelety jsou v bubnu ochlazovány vzduchem, v chladičce dochází k jejich postupnému vyhladnutí. Chladička má dva otvory pro přívod vzduchu a také dva odvody vzduchu které připojíte na odsávací zařízení, čímž odstraníte prašnost. Rychlost ochlazování je nastavitelná.

Plnička big bag

Plnička slouží jako zásobník vychladnutých pelet, ze které plníte hotové pelety do přepravních big bag. Má nastavitelnou šířku uchycení big bagů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down