18.12.2017 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vozidlo je v permanenci po celý rok

Nedaleko od hranic se sousedním Polskem a 13 kilometrů od okresního města Opava se nachází obec Štěpánkovice se svými více než třemi tisíci obyvateli. O čistotu veřejných prostranství se zde stará od roku 2014 univerzální komunální vozidlo Bonetti s příslušnými nástavbami.

Snížení prašnosti v obci bylo ve Štěpánkovicích zásadním důvodem k pořízení nového univerzálního komunálního nosiče Bonetti s odpovídajícími pracovními adaptéry. Vozidlo Bonetti FX100/35 E5 ve verzi třístranného sklápěče pracuje v agregaci se zametacím kartáčem, cisternou a postřikovací lištou.

„Vozidlo jsme pořídili v roce 2014 a od té doby funguje bez závažných problémů a totéž se dá říci i o využívaných nástavbách. Jeho výkon je pro potřeby naší obce zcela dostačující. Dosud vozidlo najelo 22 000 kilometrů a při běžném provozu zvládne zhruba 30 kilometrů za pracovní den. Využíváme jej prakticky každodenně včetně zimního období. Proto bychom jej rádi dovybavili i sypačem,“ říká starosta obce Štěpánkovice Bernard Halfar.

Velkou výhodou jsou kompaktní rozměry nosiče s dobrou manévrovatelností, a tím i průjezdností v zástavbě, parcích a na chodnících. Přes svoje rozměry jde o robustní multifunkční stroj, který se může uplatnit jako univerzální nosič různých celoročně využitelných komunálních nástaveb.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down