15.05.2012 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vozidlo do extrémních podmínek

Premiéra vozidla na rallye Dakar v roce 2009 se stala senzací. Svou reputaci pak nový model stvrdil během expedice Cape to Cape, dlouhé 30 000 kilometrů. Renault Sherpa, vozidlo s bezkonkurenční průchodností terénem, je nyní nabízeno ve třech civilních verzích, připravených splnit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků v Rusku, Africe a na Středním východě.

Civilní verze Sherpa?

Již od vzniku prvního civilního provedení vozidla Sherpa v roce 2009 se společnost Renault Trucks touto myšlenkou zabývala. Sherpa Light, vozidlo stojící v půli cesty mezi modelem 4x4 a kamionem, byl původně vyvinut divizí Renault Trucks Défense pro taktické a logistické vojenské operace. Díky jeho výborné průchodnosti terénem a schopnosti přepravit za všech okolností jakýkoli náklad na jakékoli místo jeho využití přesahuje rámec vojenských operací.
Dosazením karoserie vyvinuté speciálně pro závody v rallye umožnila společnost Renault Trucks modelu Sherpa získat jeho první civilní zkušenosti, a to během expedice Cape to Cape dlouhé 30 000 km, a poté každoročně znovu v průběhu konání rallye Dakar. Výkony vozidla nenechaly nikoho lhostejným díky jeho impozantním rozměrům, výjimečné úrovni průchodnosti terénem, robustnosti za každých okolností a schopnosti převozu objemného nákladu.
Volný čas, bezpečnost a přeprava zboží a osob
Společnost Renault Trucks uvádí na trh tři nové modely Sherpa navržené na základě konstrukce vozidla Sherpa Light, vyvinutého divizí Renault Trucks Défense:

• Sherpa Light Scout: se čtyřmi sedadly, komfortní výbavou a velikostí interiéru více než 5,5 m3 je vozidlo Sherpa Scout určeno zejména pro amatérské milovníky závodů, rallye, nebo jiných extrémních sportů, jakož i pro přepravu osob během akcí pořádaných v obtížně přístupném prostředí.

• Sherpa Carrier: v konfiguraci podvozek s kabinou nebo jako sklápěč, valník atd., Sherpa Carrier umožňuje převoz až 3,8 t materiálu nebo zboží za jakýchkoli podmínek. Vozidlo může být na obtížně přístupných staveništích využíváno jako ideální doprovodné vozidlo pro typ Kerax nebo jako vozidlo asistenční či pohotovostní služby v odlehlých oblastech.

• Sherpa Station Wagon: díky své kompletně obrněné karoserii je model Sherpa Station Wagon určen pro plnění úkolů v politicky nestabilních oblastech. Se 7 m3 chráněného vnitřního prostoru a užitečným zatížením 1,5 t může sloužit jako spolehlivý prostředek pro bezpečnou přepravu peněz, materiálů či osob.
Každá verze může být vybavena řadou dalších komfortních prvků (klimatizace, nezávislé topení, řízení vpravo), navigačními a komunikačními prvky (rádio, GPS), prvky pro zajištění mobility (systém proměnlivého tlaku v pneumatikách, startování při nízkých teplotách, naviják) či ochrannými prvky (pancéřování, pneumatiky Run Flat s možností dojezdu po defektu).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down