23.05.2018 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vlastní zkušenosti účinně podporují prodej

Víc než deset let působí na trhu se zahradní, lesní a komunální technikou, a to převážně na území Zlínského kraje, obchodní a servisní firma Agro Smetana, s. r. o. Její historie však trvá již čtvrt století. V roce 1993 totiž začal podnikat v oboru jako fyzická osoba její zakladatel Jaroslav Smetana.

„Zpočátku se otec zaměřoval na malotraktory Mini MT8-070 od Agrostroje Rožňava určené zejména pro sadaře a vinohradníky. V roce 1996 přibyla do sortimentu značka Stiga, která je dodnes naší vlajkovou lodí. Postupem času přistoupily například výrobky DAKR, VARI, Honda, Echo, Fiskars, Husqvarna, Wolf-Garten a další. Z profesionální komunální techniky pro využití zejména ve službách měst a obcí vyzvednu univerzální nosiče Stiga Titan, malotraktory Kioti, stejné produkty a žací techniku Iseki, vše tak do výkonu 50 koní. Techniku nejenom prodáváme a opravujeme, a to i u zákazníků, ale nabízíme také služby půjčovny vybraných strojů,“ vysvětlil syn Jaroslava Smetany Petr (foto), který má ve firmě na starosti obchod.

Společnost Agro Smetana dnes provozuje dvě střediska. To původní, ve Vizovicích, funguje již od roku 1993 a aktuálně se zaměřuje s podporou nemalých investic především na opravy a autorizovaný servis nejen samotné techniky, ale i motorů Honda, Briggs & Stratton, Tecumseh, Kohler, Robin, Kawasaki. Loni v září přibylo po tříletém sondování místního trhu druhé obchodní a servisní centrum ve Zlíně s prodejní plochou zhruba 400 m2.

K prodeji a servisu techniky přidává společnost Agro Smetana svým zákazníkům důležitý bonus ve formě odborného poradenství. Dobrou kvalifikací pro tuto činnost je, že její zaměstnanci udržují prostřednictvím služeb parkovou i přerostlou zeleň a v zimě odklízejí sníh. Vzhledem k tomu, že tyto práce odvádějí s pomocí techniky, kterou sami prodávají, získali mnohé praktické zkušenosti, které ochotně předávají dál v podobě cenných rad, doporučení a reálných čísel z provozu. Navíc Petr Smetana pracoval v Technických službách města Vizovice, a tak má bohaté zkušenosti z dennodenní praxe.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2018)

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down