27.06.2022 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vídeň finančně pomůže lidem s účty za energii

Radnice metropole našich jižních sousedů se rozhodla pomoci svým obyvatelům čelit vysokým cenám energií. Finanční podpora v hodnotě zhruba pěti tisíc korun na občana bude připsaná na účet dvěma třetinám všech vídeňských domácností.

Na energetický bonus vyčlenilo město celkem 130 miliónů eur. Kromě této formy podpory pomáhá vídeňský magistrát dalšími třemi nástroji včetně dotace na přechod na obnovitelné zdroje.
Na energetický bonus v hodnotě 200 eur (asi 5000 Kč) dosáhnou podle slov vídeňského starosty Petera Hanke (foto) asi dvě třetiny domácností. Pomoc bude domácnostem, které si o ni zažádají, převedena na bankovní účet do konce roku.
Energetický bonus ovšem je již čtvrtým městským opatřením.

První pomocí, kterou Vídeň představila, byla přímá podpora nejvíc ohrožených skupin, jimž bude v nejbližší době na účet převedeno 200 eur bez nutnosti vyplňování žádosti.
Druhým opatřením, které má Vídeňanům ulehčit v současné krizi život, byla spoluúčast města na zaplacení účtů za energie a jejich nedoplatků. Na tu podle vídeňského magistrátu dosáhne asi 210 tisíc domácností. Žádost o spoluúčast v maximální výši 500 euro mohou obyvatelé Vídně podat přímo u dodavatele energií.
Třetím opatřením jsou pak dotace na zateplení budovy, stavbu nového energeticky nenáročného domu nebo na přechod na obnovitelné energie. Čtvrým a zatím posledním opatřením je zmíněný energetický bonus. Nejvíc ohrožené domácnosti tak mohou od města získat pomoc ve výši až 1000 eur, v přepočtu necelých 25 000 korun.*
Zdroj: Eurocomm PR Praha
Foto: (c) C. Jobst/PID

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down