27.08.2019 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Víc než jen profesionální traktor

V kategorii kompaktních komunálních traktorů využitelných v průběhu celého roku v technických službách s řadou volitelných pracovních nástaveb se můžeme na tuzemském trhu setkat se zástupci hned několika značek řadících se do skupiny profesionální techniky. Řada z nich se, samozřejmě kromě odlišného designu, příliš neliší ani s ohledem na využité komponenty a celkovou výkonnost a možnosti využití. Není proto divu, že výrobci a dovozci traktorů přemýšlejí, jak svoje produkty ozvláštnit a získat určité trumfy oproti konkurenci. Ve společnosti Y – CZ se letos vydali cestou nabídky chytrého traktoru doplněného vhodnými pracovními adaptéry.

Vyvinutý tvárný telematický systém vychází ze zkušeností japonského výrobce traktorů Yanmar s nasazením techniky v systémech precizního zemědělství. Některé funkce zůstávají prakticky shodné, další byly doprogramovány podle potřeb celoročního využití traktorů v komunálních službách.

S vývojem systému začala firma Y - CZ letos na jaře a v květnu byla připravena provozní verze, která se průběžně testuje s tím, že chytrý traktor Yanmar YT235 bude k dispozici v průběhu letošního srpna.

Model traktoru Yanmar YT235 nebyl vybrán náhodně, jde o nejprodávanější typ stroje střední výkonové třídy oblíbený v technických službách.

 

Nad rámec běžného traktoru

Režim chytrého traktoru je založen na osvědčeném telematickém systému Vidímtě.cz a umožňuje monitorování provozu stroje v průběhu celého roku. Sečení, zametání i zimní údržba komunikací je s chytrým traktorem pod precizní kontrolou a navíc nabízí i podstatné vylepšení komfortu pro obsluhu. Řidič může sledovat potřebné informace na instalovaném barevném displeji, využívat v kabině bezdrátovou komunikaci Wi – Fi a zároveň monitorovat a statisticky vyhodnocovat provedené pracovní operace. V případě hrozící kritické situace může využít funkce červeného SOS tlačítka a neprodleně odeslat zprávu příslušnému dispečerovi.

Provozní údaje, jako například spotřeba pohonných hmot, zatížení motoru, pojezdová rychlost a podobně, jsou také pod stálou kontrolou. Telematický systém funguje prostřednictvím webového rozhraní, další instalace aplikací tedy není nutná. Uživatel pouze navolí různé úrovně možných přístupů a poté je zobrazení možné na jakémkoli zařízení připojeném k internetu.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down