23.05.2017 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Většinu činností zajišťují vlastními kapacitami

Prioritou činnosti příspěvkové organizace Správy a údržby silnic Plzeňského kraje je bezpečnost provozu a sjízdnost silnic, kterých má v kategorii II. a III. třídy v rámci kraje ve správě 4616 kilometrů. Zimní a běžnou letní údržbu zabezpečují její střediska na základě smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic též na 460 kilometrech komunikací I. třídy. Kromě toho se pracovníci správy starají o 965 mostů a svoje služby nabízejí také městům a obcím. Jde tedy o velice rozsáhlý pracovní záběr, který je možné kvalitně zvládnout pouze při použití moderních technologií a profesionálního strojového parku.

Univerzální podvozky a ani traktory si po skončení zimní sezóny příliš neodpočinou a jsou hned agregovány s nástavbami a nářadím pro letní údržbu. „Plzeňský kraj byl jedním z prvních, kdo masivně vsadil při letní údržbě na traktory. Z hlediska efektivity jde z našeho pohledu o nejvhodnější prostředky, které mohou být v celoročním zápřahu. Společnost Pekass nám v průběhu deseti let dodala zhruba 50 traktorů John Deere, se kterými jsme naprosto spokojeni. Stroje s ocelovým průběžným rámem jsou spolehlivé a osvědčily se jak při zimní údržbě, tak v létě v agregaci s příkopovými rameny. Ty starší už pracují dokonce s novým nářadím, jelikož to původní dosloužilo, ale traktory jsou využitelné i nadále,“ říká provozně-výrobní ředitel Radek Šíma.

Také příkopová ramena dodává plzeňským silničářům společnost Pekass. Příkopová ramena Rasco pracují většinou s dosahem šesti metrů. Jsou osazena robustní hardoxovou hlavou s těžkými kladivy. Zařízení určené pro vysoké nasazení pracuje se záběrem 130 cm.

Hojně jsou využívané též svahové mulčovače Berti v hardoxovém provedení. „Na životnosti nářadí je kvalitní provedení znát, proto nemáme důvod měnit zavedené značky, i když agregáty vybíráme na základě výběrových řízení. Společnost Pekass nám poskytuje nadstandardní servisní zázemí a na jejich servisní střediska v Rakovníku i Nýřanech se můžeme plně spolehnout. Totéž ale mohu říci o službách společnosti STROM Praha servisující ve Lnářích a Dobřanech traktory John Deere,“ hodnotí Radek Šíma.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down