11.04.2016 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrhy v Brně byly letos opět rekordní

Začátkem dubna přivítalo brněnské výstaviště návštěvníky již tradičního komplexu zemědělských a lesnických veletrhů Techagro, Silva Regina, Animal Vetex a Biomasa. A zájem byl i letos značný, během pěti dnů konání veletrhů prošlo branami výstaviště 110 tisíc platících. Tato skutečnost potvrdila význam akce, která si za dobu svého konání získala mezinárodní prestiž a je v letošním roce největší svého druhu v Evropě.

Veletrh je samozřejmě určen především zemědělcům, ale v řadě expozic byla k vidění také technika nalézající uplatnění v komunálních službách.

Rekordní nebyl v Brně pouze počet návštěvníků, významně přibyl i počet vystavujících firem. Těch se v pavilonech i na venkovních plochách výstaviště sešlo téměř 800, 166 zahraničních vystavovatelů dorazilo ze 40 zemí celého světa a v expozicích bylo zastoupeno 1125 značek. Mezi vystavujícími nechyběl žádný ze světových výrobců zemědělské techniky a díky koncepci bohatého doprovodného programu se zvýšil i počet odborných návštěvníků.   Za první čtyři dny veletrhů se v tiskovém středisku akreditovalo celkem 262 zástupců médií z devíti zemí. Zahraničních novinářů přijelo celkem 41, a to z Rakouska, Maďarska, Slovenska, Bulharska, Polska, Německa, Švédska a Velké Británie.

V rámci nedělního slavnostního zahájení, na kterém přivítal zúčastněné mimo jiné předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministr zemědělství Marian Jurečka a prezident Agrární komory ČR Miroslav Toman, byly vyhlášeny výsledky soutěže Grand Prix, do které vystavovatelé přihlásili téměř sto exponátů, z nichž odborná porota vybrala 13 oceněných.     Celkem šest cen udělili také šéfredaktoři časopisů vydávaných společností Profi Press. Týdeník Zemědělec ocenil kolový traktor Fendt 1000 Vario výrobce AGCO Fendt a vystavovatele Agromex s. r. o. Časopis Mechanizace zemědělství udělil cenu systému automatické regulace pohonu výsevního ústrojí SeedEye výrobce Väderstad-Verken AB a vystavovatele AGRALL zemědělská technika a. s. Cenu měsíčníku Farmář získal vysokorychlostní balicí stroj McHale Orbital výrobce Zunhammer GmbH a vystavovatele DSP Engineering s. r. o. Měsíčník Úroda udělil cenu ozimé řepce Orex výrobce a vystavovatele SELGEN, a. s. Časopis Náš chov ocenil přípravek Herb Revital výrobce a vystavovatele MIKROP ČEBÍN a. s. Redakce časopisu Energie 21 udělila cenu štěpkovači LASKI LS160DW Track výrobce a vystavovatele LASKI, s. r. o.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down