23.04.2017 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Urbis: chytrá řešení, technika i mobiliář

Souběžně se Stavebními veletrhy Brno se od 26. do 29. dubna uskuteční veletrh URBIS, který představí především chytrá řešení pro města a obce. Na rozvoj této problematiky v České republice je do roku 2020 alokováno 100 miliard korun.

Nabídku vystavovatelů doplní pestrý doprovodný program garantovaný renomovanými partnery.

Inovativní řešení

URBIS se bude věnovat třem základním tematickým okruhům, kterými jsou chytrá řešení pro úspory zdrojů, pro kvalitu života ve městech a pro elektronickou veřejnou správu.

U vystavovatelských stánků nebudou chybět například řešení dopravní infrastruktury, parkování, přístupu k informacím, technologické možnosti pro chytrá města, ať už se jedná například o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. Na venkovních plochách naleznete komunální techniku a městský mobiliář.

Czech Smart 2017

Druhý ročník mezinárodní konference Czech Smart 2017 – Touch the Future představí aktuální vývoj v oblasti chytrých řešení a možnosti jejich propojení s městským prostředím. Zásadním tématem budou také možnosti financování smart projektů.

Na konferenci vystoupí zástupci Vídeňského projektu Co-Creation Lab / Wirtschaftsagentur Wien (Vienna Business Agency), který nabízí platformu, v níž mohou zadavatelé zveřejňovat své zcela konkrétní a specifické potřeby a inovativní firmy jim nabízejí řešení šitá na míru. Nechybí ani představení evropsky unikátního řešení EOC – Elektronické odbavení cestujících, které se používá v Brně. Dále účast potvrdili zástupci Písku či Pardubic. Vstup na zahajovací konferenci je možný pouze po registraci na https://events.economia.cz/17405-czech-smart-2017.

*

Inspirace odjinud

V další dny proběhne doprovodný program s názvem BE:ONE platforma City:One. Je připraven tak, aby účastníci získali přehled o novinkách v oblasti chytrých měst ve středoevropském rozměru. Návštěvníci se také dozvědí, čím má cenu se zabývat a jak snadné/složité je chytrá řešení zavést v městě či obci.

Program jednotlivých dnů je členěn v souladu se Smart City strategií města Brna. Páteční dopoledne bude věnováno speciálnímu workshopu MMR Chytrá řešení pro malé obce do 20 tisíc obyvatel.

Kompletní doprovodný program a další informace jsou na www.bvv.cz/urbis.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down