08.06.2016 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh IFAT oslavil padesáté výročí svého vzniku

Více než 3000 vystavovatelů z 59 států, necelých 140 000 návštěvníků ze 140 zemí celého světa, taková byla kulisa mezinárodního veletrhu IFAT v německém Mnichově. Veletrh, jehož první ročník proběhl v roce 1966 a navštívilo jej tehdy pouhých 10 000 lidí, zaznamenal na přelomu letošního května a června opět nárůst počtu zahraničních vystavovatelů i návštěvníků.

Veletrh IFAT je nejvýznamnějším odborným světovým veletrhem v oboru technologií pro životní prostředí a zabývá se především zpracováním vody a odpadovým hospodářstvím. Pravidelně si jej tedy nenechávají ujít všechny důležité výrobní a obchodní společnosti a svazy. Vystavující firmy měly k dispozici 16 hal a navíc ještě rozsáhlé venkovní plochy (celkem zhruba 230 000 m². Mezi vystavovateli bylo též 40 firem z České republiky prezentujících se na ploše 1800 m².

Nejvíce návštěvníků dorazilo pochopitelně z domácího Německa, ale silné zastoupení měly také Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Čína, Česká republika, Nizozemsko, Španělsko, Polsko, Dánsko a Turecko. Celkový podíl návštěvníků ze zemí mimo Německo činil 47 procent.

Hned několik hal a velký prostor na volné ploše byly věnovány komunální technice zastoupené především svozovými nástavbami, čisticími stroji a technologiemi na zpracování a třídění prakticky veškerých druhů odpadů. U podvozků a nosičů vesměs splňujících emisní normy Euro 6 určitě zaujal příklon k alternativním systémům pohonů, ať již CNG, nebo elektromotory.*

Více v časopisu Komunální technika 7/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down