16.07.2014 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh IFAT byl letos ještě úspěšnější než v minulosti

Více než 135 000 návštěvníků přibližně ze 170 zemí zavítalo začátkem května na mnichovské výstaviště, aby si prohlédlo expozice více než tří tisícovek vystavovatelů v rámci veletrhu IFAT 2014.

IFAT představuje světově zřejmě nejrozsáhlejší přehlídku inovací a řešení v oblasti ekologických technologií. Změny klimatu, rostoucí ceny surovin, rostoucí počet velkoměst a postupující industrializace v rozvíjejících se zemích - to vše posiluje poptávku po výrobcích a službách. Tento veletrh s pokrytím problematiky vodního hospodářství, odpadů a nakládání se surovinami určuje strategie a aplikace pro využití zdrojů v zájmu jejich zachování na dlouhou dobu dopředu.
Působivá mezinárodní účast
Kolem 60 000 návštěvníků přijelo letos do Mnichova ze zemí mimo Německo (v roce 2012 to bylo 49 840 návštěvníků), to je téměř 45 procent z celkového počtu. Letošní IFAT tak měl nejvyšší podíl návštěvníků ze zahraničí v historii akce. Nejvíce zahraničních návštěvníků dorazilo ze sousedního Rakouska, dále pak z Itálie, Švýcarska, Nizozemska, Dánska, Polska, České republiky, Ruské federace, Španělska a Velké Británie. Vystavovatelé byli také spokojeni s vysokou profesionalitou návštěvníků. Díky tomu řada firem přímo na místě navázala potřebné obchodní kontakty.

Přibylo také vystavovatelů

Veletrhu se zúčastnilo celkem 3081 vystavujících firem z 59 zemí světa. O dva roky dříve vystavovalo 2939 vystavovatelů z 54 zemí. Rekordní byla i obsazená plocha 230 000 m2 a na 44 procent se vyšplhal podíl mezinárodní vystavovatelské účasti (nárůst o pět procent).  

Další ročník veletrhu IFAT se koná od 30. 5. do 3. 6. 2016 opět v Mnichově.*

Více v časopisu Komunální technika 7/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down