17.11.2022 | 12:11

Veletrh demopark 2023 s velkým zájmem vystavovatelů

Od 18. do 20. června se v durynském Eisenachu konečně opět uskuteční veletrh demopark. Největší oborová venkovní výstava v Evropě počítá se setkáním všech známých technologických značek.

Inovativní stroje, zařízení a digitální řešení pro praktické využití v zahradnictví a při terénních úpravách, pro komunální aplikace a pro údržbu sportovních a golfových hřišť čekají jen na to, aby v reálném demo použití ukázaly, co v nich je.

Demopark určuje inovační cykly

„Odezva vystavovatelů je již nyní mimořádně vysoká. Dobrých 85 procent plochy je fakticky rezervováno,“ říká ředitel veletrhu demopark Dr. Tobias Ehrhard. Po loňské přestávce spojené s pandemií čeká obor řada zajímavých událostí. „Výrobci již léta slaďují své inovační cykly s veletrhem demopark. Naše medaile za novinky jsou považovány za důležité ukazatele trendů a pokroku. Tím spíše v prostředí, které prochází rychlými změnami v důsledku digitalizace a elektrifikace,“ zdůrazňuje Ehrhard.

Veletrh pod širým nebem

Dalším argumentem ve prospěch atraktivity a rozsahu demoparku je skutečnost, že náklady pro vystavovatele jsou ve srovnání s výstavami v halách zvládnutelné. „Na straně návštěvníků očekáváme v roce 2023 skutečně velký zájem. Koneckonců v červnu můžeme opět nabídnout skutečný open-air veletrh se všemi výhodami. Techniku k osahání a vyzkoušení pro odborníky na zeleň, rozhodující pracovníky obcí a správce zeleně,“ vysvětluje ředitel veletrhu. Žádná jiná oborová výstava nenabízí možnost vyzkoušet si nejnovější technologie v reálných podmínkách. „Díky svému jedinečnému charakteru akce je demopark již dlouho mnohem víc než průmyslový veletrh. Je to místo setkávání průmyslu, festival, dialog a platforma zážitků v jednom,“ zdůrazňuje Ehrhard.

Zaměření na automatizaci a digitální sítě

Mezi ústřední technologické hnací síly pořadatel počítá automatizaci a digitalizaci ve smyslu udržitelnosti. Pozornost se již nezaměřuje pouze na jednotlivé stroje, ale na celkový proces. Koncepty chytrého zahradnictví a chytrého města jsou podle něj již dlouho na vzestupu. „Vzpomeňme například na GPS řízené přepínání trysek u sypačů pro zimní údržbu, digitální rozhraní pro přísun telemetrických dat nebo multifunkční dotykové displeje, které znatelně zjednodušují zpracování dat,“ říká Ehrhard.

Technické prezentace zaměřené na praxi

Nedílnou součástí demoparku je však také atraktivní, na praxi zaměřený technický program. „V našich technických prezentacích a diskusích, například v rámci komunálního dne, se budou v budoucnu ještě více než dosud objevovat receptury a aplikační poznatky z praxe. Chceme nabídnout podněty k zamyšlení a konkrétní návody k jednání na zajímavá témata z oblasti techniky a managementu. Vyplatí se obcím digitální řešení na míru? Jak by měl být nastaven výkonný vozový park zítřka? A čím si mohou asistenční systémy získat zaměstnance pro nové, chytré procesy?

To vše je součástí naší velké červnové programové nabídky. A to mohu slíbit již nyní. Připravili jsme řadu překvapení, takže i ta nejdelší cesta do Eisenachu bude stát za to,“ shrnuje Tobias Ehrhard.

Zajistěte si poslední metry čtvereční online již nyní

Zájemci z řad výrobců a obchodních organizací si mohou stáhnout registrační formuláře pro vystavovatele na adrese www.demopark.de, ale musí počítat s tím, že budou nejprve zařazeni na čekací listinu.*