15.11.2016 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh bez novinek jako by ani nebyl

Hned několik výrobců, kteří vystavili svoje produkty v rámci veletrhu GaLaBau v německém Norimberku, zastupuje na tuzemském trhu litoměřická společnost Kis plus.

První zastávkou byla expozice výrobce komunálních nosičů, který má svoje hlavní sídlo v německém Metzingenu, firmy Max Holder GmbH. Mezi vystavenými stroji zaujal například prototyp univerzálního kloubového nosiče nejmenší vyráběné řady X. Ta je již mezi uživateli známá, kdo by neznal oblíbený model X30, ale vystavený stroj je na rozdíl od dosud vyráběných nosičů poháněn benzínovým motorem. Nový koncept stroje začal vznikat ve spolupráci s městem Paříž a impulzem je především zpřísnění evropských emisních norem, které se bude od roku 2019 bezprostředně týkat i menších strojů.

Hned několika novinkami se v Norimberku prezentovala značka Ferris zaměřující se na výrobu travních sekaček.

Na novém modelu IS 3200 Z nemůže chybět patentovaný systém nezávislého zavěšení všech kol, který umožňuje nastavení intenzity odpružení podle hmotnosti obsluhy. Stroj dokonale kopíruje terén a i nerovná plocha je tak sečena pravidelně. To je možné díky unikátnímu systému vyrovnávání výšky sečení v závislosti na propružení kol. Zároveň jsou eliminovány vibrace, proto může obsluha pracovat se sekačkou po celý den a využívat přitom významně vyšší pracovní pojezdové rychlosti. Podstatně se tak zvyšuje produktivita při pracovním nasazení stroje a tím pádem i ekonomika provozu. Tyto vlastnosti platí obecně prakticky pro všechny produkty značky Ferris.

Zhruba před dvěma lety začala i v České republice vcházet do povědomí metoda likvidace plevelů horkou vodou Wave. Nizozemský výrobce nabízí hned několik modelových řad.

Vystaven byl například nejmenší vyráběný typ vhodný pro nasazení v menších obcích a areálech. Model WAVE Mini-Series 14/6 pracuje s průtokem 6 l/min a za sezónu zvládne ošetření plochy 14 hektarů (více než 1000 m2 denně). Vzhledem k použití horké vody a nízkému proudovému tlaku se tato technologie hodí pro všechny povrchové vrstvy i volně sypané materiály.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2016.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down