22.02.2019 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Vysokém Mýtě si zaměstnanců váží

Vysokomýtský výrobce autobusů Iveco Czech Republic, a. s., vyrobil v loňském roce 4286 autobusů, tedy o několik desítek kusů více než v roce předchozím. Společnost loni získala také ocenění pro druhého nejlepšího zaměstnavatele v Pardubickém kraji.

Současně s plánovaným navyšováním výroby rostl také počet zaměstnanců, a to i v situaci, kdy se v roce 2018 míra nezaměstnanosti v České republice pohybovala kolem 3 % a v Pardubickém kraji klesla až k hodnotám pod 2 %.

K 31. prosinci 2018 společnost Iveco Czech Republic zaměstnávala celkem 3781 lidí. Nejvyšší nárůst (o 445) byl zaznamenán v dělnických profesích. Příznivým jevem je kromě jiného nízká fluktuace kmenových zaměstnanců podporující stabilitu pracovních týmů.

Pozitivní informací pro zaměstnance firmy Iveco Czech Republic je růst mezd garantovaný dvouletou kolektivní smlouvou, vyplácení sjednaných bonusů, odměn a poskytování široké škály zaměstnaneckých výhod.

Mzdy zaměstnanců jsou dlouhodobě nad průměrem v ČR a každoročně rostou. K 1. dubnu 2018 byla tarifní mzda zvýšena v průměru o 9 %. Na přelomu roku, tedy v prosinci 2018 a lednu 2019, byla zaměstnancům vyplacena individuální část motivační odměny, které dosáhla až 21 000 korun pro jednotlivého zaměstnance. K dalšímu růstu tarifní mzdy v průměru o 7,2 % dojde již od 1. března 2019. Od tohoto data mohou zaměstnanci získat příspěvek na penzijní připojištění, a to již po uplynutí zkušební doby. Výplata kolektivní části motivační odměny proběhne podle podmínek uvedených v kolektivní smlouvě po schválení valnou hromadou společnosti, která rovněž rozhodne o výši naplnění sociálního fondu pro rok 2019.

Zaměstnanci firmy mohou i letos čerpat sjednané zaměstnanecké výhody, a to pět dní dovolené nad rámec zákona, hrazení prvních tří dnů nemoci, zvýšené příplatky za práci v odpolední a noční směně, ozdravně-rekondiční program, placený den volna pro ženy, šekové poukázky v souhrnné hodnotě 5000 korun, program seniority, odměny za pracovní výročí, při dovršení padesátky a odchodu do důchodu, pitný režim, vitamíny, příspěvek při narození dítěte, bezplatnou anonymní poradenskou službu Employee Life Assistant v oblasti právní, sociální a finanční pomoci, příspěvek na brýle pro vybranou skupinu zaměstnanců či slevu na nákup vozidel skupiny Fiat.

Iveco Czech Republic i nadále nabízí volná pracovní místa na pozice svářečů, automechaniků, elektrikářů, lakýrníků, konstruktérů a dalších zajímavých profesí.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down