Ve Velkých Bílovicích se odehrálo pestré defilé strojů pro každý typ nasazení

Regionálním prodejcem komunální, zahradní, vinohradnické, sadařské, zemědělské, úklidové a další techniky i jejím samostatným dovozcem je společnost SYNPRO, s. r. o., z Velkých Bílovic. V gesci má prodej, záruční a pozáruční servis, poradenství, služby, provozuje půjčovnu a dokáže zprostředkovat financování nákupu techniky.

Každým rokem zve SYNPRO zákazníky do svého moderního sídla na dny otevřených dveří. Nejinak tomu bylo letos 25. a 26. června. Přehlídka techniky byla stejně jako loni velmi široká, ba možná ještě širší. Nechyběly novinky i stabilní položky ze sortimentu. Všimli jsme si také několika strojů s elektrickým pohonem.

Důraz na servis

„Na trhu působíme 14 let a teď máme zhruba dvacet zaměstnanců. Sídlo ve Velkých Bílovicích, kde jsme pět let, splňuje naše veškeré požadavky. Zahrnuje administrativní zázemí, dobře vybavené servisní prostory, sklad náhradních dílů a zákaznický showroom. Nezapomínáme na opravárenskou činnost včetně včasného, pokud možno okamžitého, servisu. Jako pojistky máme k dispozici náhradní stroje,“ říká jednatel společnosti SYNPRO Jakub Olšina a navazuje:

„Velice si zakládáme na tom, že veškerou techniku, kterou prodáváme a opravujeme, máme důkladně vyzkoušenou v praktickém nasazení. Proto můžeme všem zájemcům kvalifikovaně doporučit vhodné pomocníky pro efektivní práci v jejich konkrétních podmínkách. Nabízíme také financování nákupu strojů včetně bezúročných úvěrů a pomoc s vyřízením dotací.“

Široký výběr strojů

Z prezentovaných značek z portfolia firmy SYNPRO lze jmenovat traktory SAME, Deutz-Fahr, Lamborghini, Yanmar, Shibaura a nově Solis s bohatým příslušenstvím (obr. 1) nebo žací traktory a mulčery SECO (obr. 2). Na ploše nechyběla vnitřní a venkovní úklidová, čisticí a zametací technika Kärcher nebo Nilfisk a nosiče nářadí Kärcher (obr. 3) a Egholm (obr. 4).

Jako univerzální nosič komunálních nástaveb, tentokrát v agregaci s hydraulickou rukou HC 24 s dosahem kolem čtyř metrů a s možností osazení košem pro práci ve výškách, se představila Toyota Hilux (obr. 5). Dále je možné zmínit kloubové nakladače Giant včetně jejich nových elektrických verzí, pomocníky pro údržbu zeleně ALKO, sekačky s nulovým poloměrem otáčení Grasshopper, nosiče kontejnerů Portýr, kompostéry a odpadové systémy MEVA a štěpkovače, drtiče a mulčovače Ventura…

SYNPRO je výhradním dovozcem profesionálních příkopových ramen a plošných mulčovačů anglické společnosti Bomford a dálkově ovládaných svahových pásových sekaček Flailbot od stejného výrobce. Zastoupení firmy Bellonmit zahrnuje pracovní příslušenství pro péči o zeleň (mulčovače) a zimní údržbu (odmetací kartáče, radlice a sypače), vše pro agregaci s traktory a univerzálními nosiči nářadí rozličných značek a výkonů.

Alternativní pohony

Chybět nemohla stálice v sortimentu, malý užitkový elektromobil Pickman (obr. 6). Vhodně mu sekundovalo vozidlo X9, skútr Silence nebo loď Seagull EnergonWhale (obr. 7) na stejný pohon. Dvousedadlový pick-up Pickman se firma SYNPRO rozhodla dovážet do České republiky po dobrých provozních zkušenostech z Asie, USA a Evropy. Karoserie je pozinkovaná, odpružení zajišťují listová pera. Přední brzdy jsou kotoučové, zadní bubnové. Svařovaná ocel dodává vozu bytelnost a odolnost. „Zadokolka“ 4 x 2 má elektromotor na střídavý proud o výkonu 4 kW a korbu o rozměrech 162 x 122 cm. Všechny tři 30 cm vysoké bočnice jsou sklopné, což umožňuje převážet i rozměrnější náklad.

Aktuálně ze světa dotací

Z diskuse o vozidlech na elektrický pohon jednoznačně vyplynulo, že jsou dobrými pomocníky měst, obcí a technických služeb. Uplatní se také ve firemních areálech, zemědělských, stavebních, zahradnických, vinařských a vinohradnických provozech, v parcích, okolí škol, na letištích, u lesníků, myslivců a rybářů až po klidové zóny. Obzvlášť vhodné jsou všude, kde je třeba se často rozjíždět na krátkých úsecích. Významným benefitem je úspora nákladů včetně možnosti dobíjení ze solárních panelů. Veškerá vozidla na elektropohon si mohli zájemci vyzkoušet v provozu.

Na červnové dny otevřených dveří firmy SYNPRO si našlo cestu celkem 450 lidí. Všichni odjížděli do svých domovů plni dojmů, nových poznatků i zkušeností. Jsme přesvědčeni, že se za rok do Velkých Bílovic vrátí.*

Foto archiv/SYNPRO

(Příspěvek vyšel v Komunální technice 8/2024)