Pestrá přehlídka sršela elektřinou

Firma SYNPRO, s. r. o., z Velkých Bílovic působí nejen jako regionální prodejce, ale některé stroje do České republiky sama dováží. V sortimentu má především zahradní, komunální, vinohradnickou, sadařskou, zemědělskou a úklidovou techniku.

Společnost se zabývá prodejem, záručním i pozáručním servisem, poradenstvím a provozuje půjčovnu. Protože své aktivity před veřejností nikterak neskrývá – ba naopak – v půli dubna uspořádala další ze série dnů otevřených dveří. Nabídka byla pestrá, nechyběly novinky, a tak se bylo čím chlubit.

S důrazem na servis

„Na trhu jsme třináct let. Dnes máme necelých dvacet zaměstnanců. Působíme tři roky v novém sídle s veškerým zázemím v podobě administrativní části, servisních prostorů, skladu náhradních dílů a zákaznického showroomu. Značný důraz klademe na opravárenskou činnost. Usilujeme o včasný, pokud možno okamžitý, servis. Pokud nelze poruchu odstranit rychle, máme k dispozici náhradní stroje,“ vítá nás jednatel společnosti SYNPRO Radim Košutek a pokračuje:

„Protože veškerou techniku, kterou prodáváme a opravujeme, máme důkladně vyzkoušenou v praxi, můžeme zájemcům kvalifikovaně doporučit vhodného pomocníka pro jejich konkrétní podmínky. K tomu nabízíme financování techniky včetně bezúročných úvěrů a můžeme pomoci s vyřízením dotací.“

Široká nabídka strojů

Ze značek z portfolia společnosti SYNPRO lze jmenovat traktory SAME, Deutz-Fahr, Lamborghini a Yanmar. K nim přistupují žací traktory a mulčovače SECO, menší stroje pro údržbu zeleně AL-KO a technika G-FORCE na 120V akumulátorový pohon, například ručně vedené sekačky, plotostřihy, křovinořezy, motorové pily, fukary a další nářadí.

Dále firma nabízí venkovní i vnitřní úklidovou, čisticí a zametací techniku včetně univerzálních nosičů nářadí značek Nilfisk, Kärcher a Egholm. Je regionálním prodejcem kloubových nakladačů Giant, manipulátorů Dieci, stavební techniky Doosan, žacích strojů Grasshopper, kompostérů a odpadových systémů MEVA a štěpkovačů, drtičů a mulčovačů Ventura.

„Jsme výhradním dovozcem profesionálních příkopových ramen a plošných mulčovačů anglické společnosti Bomford. Od stejného výrobce máme dálkově ovládané svahové pásové žací stroje Flailbot. V rámci zastoupení firmy Bellonmit nabízíme různé pracovní nástavce pro péči o zeleň a kompletní zimní údržbu, například mulčovače, zametací kartáče, radlice a sypače. Veškeré příslušenství lze agregovat s traktory a nosiči různých značek a výkonů,“ navazuje Radim Košutek.

Nový elektromobil

Novinkou z konce loňského roku je malý užitkový dvousedadlový pick-up Pickman na elektrický pohon s homologací k provozu na pozemních komunikacích. Ten se společnost SYNPRO rozhodla dovážet do Česka po dobrých provozních zkušenostech v Asii, USA a Evropě. Na dnech otevřených dveří si mohli zájemci vyzkoušet hned 15 těchto vozidel včetně novinky, off roadu XR 4 x 4. Pro testování připravili pořadatelé slalomovou dráhu.

Pickman je vyrobený ze svařované oceli, což mu dodává bytelnost a odolnost. Karoserie je pozinkovaná, odpružení řešené listovými pery, přední brzdy kotoučové, zadní bubnové. „Zadokolka“ 4 x 2 má elektromotor na střídavý proud o výkonu 4 kW. Korba disponuje rozměry 162 x 122 cm. Bočnice jsou 30 cm vysoké a všechny tři sklopné, což umožňuje převážet i rozměrnější náklad.

Do základní výbavy patří například parkovací kamera, posilovač řízení, sedmipalcový dotykový displej, rádio, USB přehrávač a nabíječka, úložný prostor litrů pod kapotou, LED světlomety, držák nápojů a mobilního telefonu, topení a ventilátor. Za příplatek je možná klimatizace. Nabíjení olověných baterií, které jsou v základní výbavě, ze standardní zásuvky 220 V trvá zhruba osm hodin. Alternativou mohou být LiFePO4 baterie. Výrobce deklaruje maximální rychlost Pickmanu 50 km/h a dojezd na jedno nabití 100 km.

Dotační podpora

„Spektrum uplatnění Pickmanu je velmi široké. Je dobrým pomocníkem měst, obcí a technických služeb, uplatní se ve firemních areálech, menších zemědělských, stavebních, zahradnických, vinařských a vinohradnických provozech, v parcích, okolí škol, na letištích, u lesníků, myslivců a rybářů až po klidové zóny. Elektromobil je obecně vhodný všude tam, kde je třeba se často rozjíždět na krátkých úsecích. Hlavním argumentem pro jeho pořízení je nepochybná úspora nákladů včetně možnosti dobíjení ze solárů,“ vysvětluje produktový manažer firmy SYNPRO Martin Šerák a uzavírá:

„V rámci Národního programu Životní prostředí byla vypsaná dotační výzva na pořízení elektromobilů, která platí také pro obce, kraje nebo obchodní společnosti vlastněné veřejným subjektem. Příjem žádostí končí 15. prosince 2023. Na malá užitková vozidla kategorie L7E, kam spadá Pickman, stát přispívá až 200 000 korun. Lithiová verze vozidla stojí bez daně 417 000 korun, a tak si ho mohou zájemci pořídit za 217 000 korun.“

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2023)*

K obrázkům:

1: Společnost SYNPRO je již dlouhou dobu prodejcem českých žacích traktorů a mulčerů SECO

2: Novinkou v sortimentu je malý dvousedadlový užitkový pick-up Pickman na elektrický pohon

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down