09.07.2013 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve Velkém Meziříčí traktory i adaptéry

V polovině května uspořádala společnost P & L Biskupice tradiční dny otevřených dveří v areálu svého obchodně servisního střediska ve Velkém Meziříčí. Kromě zemědělské mechanizace dostala tak jako obvykle dostatečný prostor i komunální technika reprezentovaná především stroji značky Kioti.

Komunální technika má ve Velkém Meziříčí svoje stálé servisní zázemí. Dva servisní technici se věnují pouze těmto strojům a jak bylo patrné při nahlédnutí do servisní haly, rozhodně se nenudí. Značce Kioti se na trhu daří, za první čtyři měsíce letošního roku se podařilo na trhu umístit tři desítky traktorů s příslušnými adaptéry. Agregace nářadí bývá nutné s traktory technicky doladit, v hale tedy byla na první pohled patrná velká rozpracovanost, jelikož uživatelé se začínající sezónou nechtějí na dodávky nových strojů čekat.
O tom, že si mají z čeho vybírat, se bylo možné přesvědčit na výstavní ploše areálu, kde byl pro návštěvníky připraven základní průřez sortimentem.

Loňská novinka uspěla

V loňském roce byl uveden na trh subkompaktní traktor Kioti CS2610 s výkonem motoru 26 koní. Jak uvedl zástupce importéra Ing. Jaroslav Šimon, traktor na trhu uspěl. „S mezinápravovým sečením o pracovním záběru 152 cm jsme úspěšně vyzkoušeli i mulčovací sadu. Traktor tak může pracovat s bočním výhozem (do vzdálenosti až 10 metrů), intenzivně mulčovat, nebo sekat se sběrem travní hmoty. Právě kombinace s možností sběru a následného vyklápění posečené hmoty do výšky, nebo na zem je součástí letošního akčního setu se zvýhodněnou pořizovací cenou,“ upozornil Jaroslav Šimon. Podle jeho slov stále zůstává bestsellerem i další z vystavených modelů traktorů Kioti s označením CK22. Představil se s mechanickou i hydrostatickou převodovkou ve variantách s kabinou i bez ní.

Zabydluje se na trhu

V květnovém čísle jsme obšírněji informovali o letošní novince, traktoru Kioti CK2810. jeho uvedení na trh vzbudilo očekávaný zájem, a tak zástupci tohoto modelu nemohli chybět ani ve Velkém Meziříčí. Oproti zmiňovanému úspěšnému modelu CK22 je tento traktor vybaven většími koly, vyšší je i výkon motoru (28 koní), konstruktéři zapracovali také na moderním designu se zúženým tvarem kapoty zlepšujícím výhled obsluhy. Vystaveny byly dva modely s mechanickou převodovkou umožňující řazení 6/2 a dvoustupňovou hydrostatickou převodovkou a hydraulickým posilovačem řízení. Vystavené traktory byly ve verzi bez kabiny pouze s ochranným rámem, ale pro zimní sezónu bude již možná dodávka traktorů s kabinou v cenových relacích a kvalitě srovnatelné s kabinami dodávanými k modelům CK22. Zvýšený výkon traktorů CK2810 zajišťují dvě čerpadla, z nichž první je určeno pro posilovač řízení, druhé pak pro hydraulický systém (výkon čerpadla 42,9 l/min). Důležitá je i výkonná čelní hydraulika a vývodový hřídel s 540 ot/min vzadu a 2000 ot/min pro mezinápravové sečení nebo pro čelní vývodový hřídel.
Model s hydrostatickou převodovkou byl agregován s mezinápravovým systémem sečení Zappator s pracovním záběrem 150 cm. Novinkou v sortimentu společnosti P & L je sběrný koš lehké laminátové konstrukce s kapacitou 800 litrů francouzského výrobce Morgnieux. Morgnieux je francouzský výrobce traktorového příslušenství pro komunální sféru. Veškerou techniku vyrábí výhradně ve Francii z vysoce kvalitních materiálů, a to již od roku 1923. Zabývá se především výrobou strojů pro tvorbu a údržbu zeleně, tedy mulčovačů, rotačních sekaček, rotavátorů. Z komunální techniky jde o sněhové radlice, sypače a přepravní boxy určené zejména pro kompaktní a subkompaktní traktory. „Zaujala nás hlavně kinematika vyklápění posečené hmoty. Vyklápění probíhá ve vzdálenosti 150 cm za traktorem, což přispívá k pohodlí obsluhy. V naší nabídce ovšem i nadále zůstávají také adaptéry rakouského výrobce Eco Technologies s možností vyklápění do výšky, nebo na zem,“ poznamenává Jaroslav Šimon.

Výběr z řady adaptérů

Ke kvalitním traktorům patří také odpovídající adaptéry, bez nichž by využití traktorů možná nebylo ani poloviční.
Traktor Kioti DX9010 se představil s komunálním mulčovačem m.e.a.a.t. s bočním posuvem. Stroj s mohutnými mulčovacími kladivy, k jehož agregaci postačuje traktor s výkonem 70 koní je vhodný k údržbě větších travnatých ploch, mulčování stařiny nebo likvidaci materiálu po ořezu stromů.
Velmi dobrou spolupráci navázala firma P & L s italským výrobcem mulčovacích příkopových ramen Marolin. Jde o osvědčený produkt, ročně se vyrobí okolo 900 kusů ramen této značky. Vystavený model M 380 s pracovním záběrem mulčovací hlavy 80 cm má dosah 3,8 metru. K agregaci snadno ovladatelného a výkonného příkopového ramene je vhodný traktor o výkonu 20 až 35 koní.
S traktorem Kioti EX50 byl agregován plošný mulčovač Land Pride. Jde o zařízení s pracovním záběrem 3,7 metru. Stroj tvoří tři pracovní sekce, ideálně tak kopíruje terén. Je vhodný především pro údržbu rozsáhlejších ploch (například letiště apod.).
V komunálních službách nacházejí své uplatnění také zadní podkopová ramena italské výroby S & C. Jde o techniku vhodnou pro zemní práce rozšiřující možnosti využití traktoru. Sortiment zahrnuje podkopy pro traktory o výkonu 20 až 100 koní. Stroje s vlastním nezávislým hydraulickým systémem a bočním posuvem disponují širokou paletou příslušenství. Letos dochází u těchto zařízení k výraznému snížení prodejních cen.
Pro manipulaci s materiálem v menších prostorách se sníženou světlostí se hodí multifunkční kolový nakladač TUCHEL-TRAC QUATTRO. Stroj poháněný dieselovým motorem Kubota disponuje výkonnou hydraulikou a optimálními rozměry. Jde o snadno ovladatelný nakladač s výbornou manévrovatelností a širokým výběrem snadno vyměnitelného nářadí.

Popisek:

Mulčovací příkopové rameno Marolin M 380 pracuje se záběrem 80 cm

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down