07.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve stopách automobilů

Pro japonské automobily jsou charakteristické precizní zpracování, vysoká kvalita, spolehlivost, dlouhá životnost a přijatelná cena. Stejnými vlastnostmi se pyšní i malé japonské traktory Yanmar s maximálním výkonem motoru 35 koní, s nimiž přišla na český a slovensky trh akciová společnost Agro Podlužan se sídlem v Prušánkách. Poprvé představila tyto stroje vhodné do komunální sféry k údržbě zeleně a komunikací na loňském veletrhu Techagro.

S traktory Yanmar se zájemci setkávali během uplynulého roku na mnoha akcích, například na Dnu komunální techniky, výstavě Země živitelka či naposled na Dnu s traktory Yanmar v Prušánkách. Pořadatele připravili pro návštěvníky více než desítku zástupců všech modelových řad včetně komunální, zahradní i zemědělské závěsné techniky.

Zájem o „japonce“ roste

Mezi vystavenými stroji se pohyboval i Václav Zámečník, vedoucí prodeje Yanmar v České republice., který ochotně zhodnotil uplynulý rok. „Japonské traktory Yanmar se u našich zákazníků setkaly až s překvapivě velkým zájmem. O co je komunální trh menší, o to je tvrdší. Hodně nám ale pomohly zkušenosti z prodeje velké zemědělské techniky, které jsme přenesli do tohoto segmentu. Za osm měsíců minulého roku jsme předali českým zákazníkům především ze soukromého sektoru na čtyři desítky traktorů, takže letos máme na co navazovat. Odhadujeme, že by mohl v tomto roce opustit brány naší společnosti vyšší počet strojů Yanmar než v roce minulém.“
Co tedy především přitahuje k traktorům Yanmar nové zákazníky? „Jsou to především úsporné tříválcové motory Yanmar s přímým vstřikem, které využívají i konkurenční značky John Deere či New Holland,“ pokračuje Václav Zámečník. „Jde o jedny z nejúspornějších motorů na trhu s vysokým točivým momentem na spodní hranici otáček. Jsou dokonale prověřené, neboť do dnešního jich společnost Yanmar vyrobila více než deset milionů a jejich uživatelé jsou s nimi na celém světě nadmíru spokojeni. I když jsou traktory Yanamar v porovnání s konkurencí menší a lehčí, tak některé parametry, zejména tříbodový závěs s nosností až 1200 kg či pojezdová rychlost až 30 km/h je řadí do vyšší kategorie. Traktory Yanmar jsou přímo dokonale vyvážené, na špičkové úrovni mají nejen motor, ale i mechanickou nebo hydrostatickou převodovku, podvozek či hydrauliku, což z nich dělá výjimečně spolehlivé stroje s dlouhou životností. Proto s nimi nejsou během následného servisu žádné problémy.“

Traktory Yanmar GK

Do Evropy dodávané modelové řady traktorů Yanmar GK a EF 200 s výkonem motoru 16 až 35 k představují to nejlepší z portfolia společnosti Yanmar.
Modely GK o výkonu dieslového motoru 16 až 20 koní jsou malé, ale výkonné. Uživatelé u nich ocení zadní vývodový hřídel, tříbodový závěs první kategorie a jeden okruh vnější hydrauliky. Vzhledem ke své velikosti se hodí především na menší farmy, do zahradnictví, sportovních klubů nebo i malých obcí pro komunální práce. Nové motory jsou vybaveny systémem přímého vstřikování. Poskytují více výkonu při výrazně nižší spotřebě paliva, což má vliv na maximální efektivitu a zároveň šetrnost k životnímu prostředí. Síla motoru je přenášena na kola velmi účinnou převodovkou, díky dokonalému rozložení hmotnosti je efektivně přenesena i na podložku. Tiché a klidné traktory GK jsou vybaveny tříbodovým závěsem s maximální zvedací kapacitou 550 kg, čímž se z nich stávají velmi efektivní a výkonné stroje. K bohaté standardní výbavě patří posilovač řízení, řadič směru jízdy pod volantem, pohon všech kol apd. V letošním roce by měl přijít na český trh nový model o výkonu 24 koní.

Traktory Yanmar EF

Dvě řady traktorů EF 200 s hydrostatickou nebo mechanickou převodovkou nabízejí hned několik modelů. Celkem je k dispozici šest typů o výkonu od 27 do 35 koní, s vývodovým hřídelem, tříbodovým závěsem, dvěma vnějšími okruhy hydrauliky a s hydraulickým řízením. Jde o všestranné profesionální stroje s bohatou výbavou a maximálním komfortem vhodné pro použití na farmě, ve vinici, v sadu, na zahradě či v obci.
Traktory EF 200M s mechanickou převodovkou jsou určeny pro práce, kde se používá zadní vývodový hřídel a kde je zapotřebí velká tažná síla. Jsou vybaveny novým TNV dieselovým motorem s přímým vstřikováním, který vyniká nejenom vysokým výkonem, ale i perfektní účinností spalování. Díky silnému motoru poskytují traktory více výkonu při výrazně nižší spotřebě a minimálních emisních hodnotách. Traktory EF 233M mají standardně převodovku s 12 převodovými stupni vpřed i vzad. Samozřejmostí jsou plazivé převody, které umožňují využít traktor pro práce vyžadující velmi pomalou rychlost.
Špičkové traktory Yanmar EF 200H s hydrostatickou převodovkou zahrnují tři modely s výkonem 27, 30 a 35 koní. Vynikají nejen silou, ale i výborným komfortem a rychlostí až 30 km/h. Jsou lehké a kompaktní, ale díky dokonalému rozložení hmotnosti také velmi stabilní i při připojení různých přídavných zařízení. Ve standardu je zadní i mezinápravový vývodový hřídel, přední se dodává na přání. Jejich ovládání je velice snadné a pohodlné bez ohledu na typ práce, standardně jsou vybaveny posilovačem řízení. Co je potěšitelné, na trh by měl v blízké budoucnosti přijít traktor Yanmar s hydrostatickou převodovkou o výkonu 50 koní.

Komplexní služby

V nabídce společnosti Agro Podlužan nejsou jen samotné traktory, ale i kompletní doplňkové nářadí Yanmar. Jde především o žací stroje, mulčovače, zametací kartáče, sněhové pluhy, sněhové frézy a různé stroje na ošetření trávníků. Toto příslušenství se vyrábí v zemích západní Evropy. Uvedenou nabídku rozšířilo před časem i ekonomicky dostupné závěsné zařízení značek Del Morino a Morgnieux, zejména sněhové radlice, sypače, přepravní boxy a podkopy pro upevnění na tříbodový závěs traktoru. Mimo uvedené značky zastupuje Agro Podlužan i jiné známé evropské či české výrobce závěsného nářadí.
Společnost Agro Podlužan disponuje moderními prostory a kvalifikovaným personálem schopným zajistit nejen prodej, ale především servis a bezproblémové dodávky náhradních dílů pro dlouhý a bezchybný chod prodaných strojů. „V současné době máme více než dvacet obchodních partnerů v Čechách a na Moravě a čtyři na Slovensku, jejichž vyškolení pracovníci zajišťují servis,“ říká závěrem Václav Zámečník. „Traktory Yanmar jsou vyhlášené svou spolehlivostí, takže odpadá řada problémů běžných u jiných značek. Úzce spolupracujeme se zastoupením Yanmar Europe v Nizozemsku a společně s kolegy z Japonska jsme schopni vyřešit naprostou většinu problémů. Na všechny stroje, které nabízíme, zajišťujeme veškeré náhradní díly a kompletní servis.“

Popisky: Vhodnou kombinaci k údržbě zeleně tvoří traktor Yanmar EF 230 s žacím strojem Yanmar RM 60

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down