21.07.2009 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

jak jsme se mohli přesvědčit při své návštěvě dubnového brněnského mezinárodního veletrhu investic, financí, realit a technologií pro města a obce Urbis Invest, čerstvě schválená chodníková novela čeří vody a jen těžko by se na brněnském výstavišti hledala firma nabízející komunální techniku, která k ní nevzhlíží s určitou nadějí.

Speciální technika pro zimní i letní údržbu komunikací i univerzální nosiče s nepřebernou škálou nejrůznějších nástaveb pro využití stroje v průběhu celého roku, mnohde podpořené navíc veletržními zvýhodněnými nabídkami, se staly zřejmě největším tahákem letošního ročníku.
Nejrůznější techniky je bezesporu dost a dost a stačí si jen vybrat podle svého gusta a přesvědčení. Chybí už jen „maličkost“ a tou jsou, jak jinak, finance. A nejde jen o pořizovací cenu potřebné mechanizace. Ostatně mnohde bude stejně jedinou možnou použitelnou technikou koště, lopata a hrablo. O to víc ale bude logicky potřeba ochotných rukou, které s tímto nářadím budou muset v nepříliš příjemných časech a navíc pouze nárazově pracovat. Tyto ruce bude také pochopitelně třeba zaplatit a nebo zvolit další z možných, řekl bych krajních, řešení a jako vlastník chodníku se proti odpovědnosti připojistit a na nějaký výron či zlomeninu se neohlížet.
V každém případě první sezóna s chodníkovou novelou bude zajímavá a dá se očekávat, že se k vlastníkům nemovitostí úleva od povinnosti uklízet přilehlé komunikace vrátí jako bumerang v nejbližší budoucnosti v podobě zvýšení daně z nemovitostí, jelikož finance jsou potřeba a kde jinde je vzít...
Ani nás nenechává tato problematika chladnými a proto jsme se rozhodli aktuálně rozšířit již tak dostatečně nabitý program třetího ročníku Dne zahradnické a komunální techniky v Sázavě dosud zahrnující především prezentaci strojů vhodných k údržbě zelených ploch o ukázky práce zametacích strojů. V případě chodníkové novely totiž zdaleka nejde pouze o zimní uklízení sněhu a odstraňování nebezpečného náledí. Uklouznout se dá na ledasčems a v jakémkoliv ročním období.

Roman Paleček

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down