31.10.2009 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

v průběhu finálních příprav tohoto čísla, které právě otevíráte a těsně před jeho odevzdáním do tiskárny, jsme si dovolili malý luxus a na dva dny si odskočili do Sázavy. Jak jistě mnozí z vás správně tuší, nešlo z naší strany o romantický výlet do přírody, ale o přípravu Dne zahradnické a komunální techniky, který se ve městě Sázava konal již potřetí a jenž opět pořádalo vydavatelství Profi Press ve spolupráci s městem Sázava, Povodím Vltavy a agenturou Regionservis.

 

Největší předváděcí akce profesionálních strojů vhodných pro údržbu travnatých ploch od loňska opět rozšířila svůj program. Kromě sekání se sběrem, intenzivního a extenzivního mulčování, zakládání trávníků nebo zpracování dřevního odpadu štěpkovači a biodrtiči, čekaly na návštěvníky ukázky práce zametacích vozů či křest knihy Kompostování v pásových hromadách na volné ploše.

Z uvedeného výčtu je jasné, že techniky, ať již té předvedené v praktických ukázkách či té pouze pasivně vystavené, od loňska opět o něco přibylo. Bylo obdivuhodné, že i poslední předváděné stroje sledovala po téměř pětihodinovém nabitém programu, v jehož rámci stroj střídal stroj, slušná řádka zájemců.  A nevyhnal je ani sice krátký zato o to intenzivnější liják, který se nad Sázavou přehnal hned dvakrát.

Přesto se zřejmě do budoucna organizátoři (čili my) nevyhnou nutnému zamyšlení, kam tuto akci směřovat příští rok. Bylo by škodou pro všechny, aby se Den zahradnické a komunální techniky stal pouhými předváděcími dostihy bez možnosti občasného zastavení s šancí na zevrubnější prohlídku či vyzkoušení vybraného stroje. Při tomto shonu totiž ztrácí smysl i doprovodný odborný komentář, který mnohdy zaniká v rachotu běžících motorů, což zřejmě pramálo baví jak návštěvníky akce pídící se po informacích, tak především vystavovatele, jejichž slova vyznívají poněkud naprázdno.

Schéma předvádění se zcela jistě do budoucna změní, otázkou ale zůstává, zda budou stávající prostory na jiné řešení stačit. I když tradice je tradice...

V každém případě rádi uvítáme i vaše postřehy a podněty, protože podobné akce jsou především pro vás a bez divácké účasti se zkrátka neobejdou.

 

Roman Paleček

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down