19.04.2010 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

květnové číslo Komunální techniky se stěžejním tématem zpracování bioodpadu vybízí po zdlouhavé a pro mnohé náročné zimě k mírnému optimismu. Co mě k takovému, možná pro někoho smělému prohlášení, vede? Pomyslné prsty v tom má návštěva hned několika jarních výstav a veletrhů a program těch, které budou v průběhu roku následovat.

Tři dny strávila naše redakce v březnu na brněnském výstavišti, kde navštívila veletrhy Techagro a Silva Regina. Počáteční obavy z ekonomické krize se v Brně rozhodně nepotvrdily a zájem návštěvníků, zvláště těch z řad odborné veřejnosti, byl větší než před dvěma lety. Samozřejmě převládaly odborníci na zemědělskou techniku (přitom podle proklamací škarohlídů je zemědělství odvětvím, ve kterém mají investoři nejhlouběji do kapsy), nicméně firem, v jejichž nabídce se našla technika vhodná pro komunální sféru, se dalo napočítat několik desítek. A jejich expozice rozhodně nezely prázdnotou. Stejně tak, jako vzbuzovaly zaslouženou pozornost praktické ukázky strojů v rámci doprovodného programu zaměřeného na zpracování biomasy.

Mimochodem, jeden z vystavených exponátů, zařízení pro měření teplot kompostu, o kterém jsme obšírněji psali minulý měsíc a jež vystavil Výzkumný ústav zemědělské techniky a vyrábí jej firma Codet, obdrželo ocenění našeho sesterského časopisu Energie 21 i čestné uznání poroty Mezinárodního veletrhu Techagro 2010.

Optimismus do budoucích měsíců, s tím, že trh ožívá, vlévá do žil i fakt, že zájem byl i o další jarní akce a ani zastoupení českých firem na zářijovém veletrhu světového formátu Ifat Entsorga nebude rozhodně zanedbatelný. Již teď je jistá účast třicítky českých vystavovatelů a další se veletrhu zúčastní v rámci expozic nadnárodních koncernů. A první hodnocení prodejců a vystavovatelů naznačují, že zájem potencionálních zákazníků o jejich výrobky není naštěstí pouze platonický...

Nezbývá nám než doufat, že interes o moderní profesionální techniku vydrží a že si odborná veřejnost najde čas a především chuť i na návštěvu námi pořádaných akcí. Tou první bude premiérový  květnový den zahradní a komunální techniky ve slovenské Nitře a počátkem června bude následovat dvoudenní přehlídka techniky v areálu humpoleckého závodiště Zlatá podkova. Kam jste všichni pochopitelně srdečně zváni.

 

Roman Paleček

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down