Vážení čtenáři,

dovolte mi, abych vám do roku 2011 popřál vše dobré, hodně osobních i pracovních úspěchů a optimizmus do příštích dní. Chce se mi věřit, že období krize opravdu ustupuje a že národní ekonomiky včetně té naší se opět vydají na cestu hospodářského růstu.

To je pro svět komunální techniky důležité, protože značná část komunální techniky má své zákazníky ve státní sféře, případně u firem, které vlastní obce a města. Jejich výběr daní určuje jejich koupěschopnou poptávku. Zájem na jejich straně určitě je a spíše je od pracovníků komunálních a hospodářských služeb slyšet „kdyby na to bylo, rádi bychom si stroj či vybavení pořídili“. V porovnání se západní Evropou jsou tyto podniky strojním vybavením spíše poddimenzované, přičemž požadavky občanů a zastupitelů v městech a obcích na lepší údržbu veřejných prostranství ve všech obdobích roku stále narůstají. To je ale dobře, protože až na to zase bude, města a obce budou chtít vypadat v každém období roku hezky a to dnes moderní komunální technika zajistit dokáže.

Pro příští rok jsme pro čtenáře připravili novinku, kterou je Katalog techniky pro údržbu zeleně. Jedná se o ucelený přehled s podrobným technickým popisem, který každému potenciálnímu uživateli poskytne úplný přehled této kategorie techniky, která je na trhu v ČR k dispozici. Katalog vyjde společně s číslem Komunální technika 2/2011. Den komunální a zahradní techniky v roce 2011 určitě bude také, ale v tuto chvíli ještě neznáme přesné místo ani termín. S vystavovateli jednáme o dvou základních variantách a to, zda-li uspořádat akci společně se známou zemědělskou výstavou Den Zemědělce, kterou pořádají naše zemědělská periodika, nebo jestli si komunální technika připraví svůj vlastní předváděcí den. O tom vás samozřejmě budeme včas informovat.

Ještě jednou, vše dobré v roce 2011.

 

Martin Sedláček

ředitel Profi Press, s.r.o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *