Vážení čtenáři,

rozsah dubnového čísla s nosným tématem Vše pro ošetřování zeleně a fakt, že jsme pro tentokrát museli časopisu přidat hned dvanáct stran oproti plánovaným stabilním padesáti šesti, mě utvrzuje v přesvědčení, že údržba zeleně je problematikou, která stále táhne.

Jak ukazuje množství značek představené techniky, uživatelé mají rozhodně z čeho vybírat (důkazem tohoto tvrzení byl ostatně i tabulkový přehled žacích strojů, jenž byl přílohou únorového čísla).

A pro ty z vás, jímž k výběru vhodného stroje do konkrétních pracovních podmínek pouhý přehled technických dat či příspěvky obsahující zkušenosti z provozu strojů nestačí, máme konečně dobrou zprávu – i letos se bude konat Den zahradní a komunální techniky s bohatým programem, jehož stručný přehled přinášíme na následující dvoustraně.

Výběr vhodného místa pro konání podobné akce není vůbec jednoduchý. Po úspěšných třech ročnících, které proběhly na pozemcích města Sázavy, jsme z kapacitních důvodů museli přikročit ke změně lokality. Loňský ročník se měl konat na větších plochách humpoleckého závodiště, ale byť se sice premiérově dvoudenní akce konala, byla ovlivněna absolutní nepřízní počasí a těžce podmáčeným terénem předváděcích ploch. Bylo tedy velkou otázkou, zda jít znovu do pořadatelského rizika na stejném místě, či zvolit bezpečnější variantu, i když je nám jasné, že větru a dešti neporučíme. Nakonec jsme se rozhodli místo konání změnit a volba padla na plochy mezinárodního letiště v Havlíčkově Brodu. Snad se proti nám tentokrát živly nespiknou a technika bude moci být předvedena v plné parádě.

Ovšem volba vhodné lokality je pouze prvním velkým otazníkem. Tím dalším je termín, ve kterém má akce proběhnout. Nakonec se uskuteční v polovině června, byť si velice dobře uvědomujeme, že většina uživatelů v této době již žací techniku plně využívá. Nicméně v nabitém kalendáři nebyla alespoň pro letošek jiná možnost. Někteří z vás tak budou mít příležitost ještě doplnit strojový park pro probíhající sezónu a pro další budou snad praktické ukázky inspirací kudy se ubírat v letech příštích.

 

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *