12.08.2013 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

letošní srpnové číslo časopisu je zaměřeno především na dopravu a manipulaci. Jde o velice široké téma, které je aktuální po celý rok.

Chtělo by se tvrdit, že v letních měsících bychom v problematice dopravy měli rozebírat především pohodlí a jízdní vlastnosti dálkových autobusů, jež nás bezpečně přepraví do dovolenkových destinací, či se věnovat letecké i lodní přepravě. Ale není tomu tak. Prim opět hraje obyčejná přeprava nejrůznějšího materiálu a manipulace s ním. I když i na představení a technický popis moderního městského autobusu se tentokrát také dostalo.
Doprava a manipulace s materiálem jsou víceméně všudypřítomným námětem a logistika a technické zabezpečení těchto činností bývá velice často alfou i omegou úspěšnosti práce nejen v komunální sféře. Pro potvrzení tohoto prohlášení není třeba chodit vůbec daleko. Stačí kupříkladu vzpomenout na docela nedávnou povodňovou a popovodňovou situaci, při jejímž zdárném zvládnutí by se záchranáři a další pracovní čety bez profesionální manipulační a dopravní techniky jen stěží obešli.
Kvalita strojů nehraje ovšem roli pouze při katastrofách a jejich pacifikaci. Svůj nesporný význam má i v celoročním běžném provozu technických služeb. Jak jinak zajistit údržbu veřejného osvětlení a prořezávku vzrostlých stromů než s pomocí flexibilních a bezpečných pracovních plošin, jak přemístit zeminu nebo stavební materiál různého druhu než s podporou teleskopických manipulátorů a nejrůznějších typů nakladačů? Variantu krumpáč, lopata a kolečko si dovedeme při větších akcích většinou představit již jen sporadicky, byť má a vždy bude mít zřejmě svoje nezastupitelné místo.
Velice nás těší, že ani tuzemští výrobci nezůstávají na poli manipulační techniky stranou a přicházejí s novými technickými řešeními. O novém multifunkčním kloubovém nosiči nářadí tuzemské výroby, který právě přichází na trh (foto), se v tomto čísle můžete také dočíst.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down