05.09.2013 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

regenerace a ošetřování zelených ploch, jež jsou tématem zářijového čísla, patří k nejsledovanější problematice z hlediska komunálních služeb.

Výběr žací techniky i strojů vhodných pro další údržbu zeleně je na trhu opravdu velice široký, a to se snažíme věnovat své příspěvky a pozornost téměř zásadně strojům vhodným pro profesionální nasazení a hobby technika pronikne na naše stránky pouze sporadicky. Přitom odlišit někdy profesionální a méně profesionální stroj bývá na první pohled dost těžké a kvality techniky prověří až čas a velký pracovní zápřah, který bývá v tuzemských technických službách ve srovnání s jinými státy většinou enormní. Je tedy na každém uživateli, jakou cestu zvolí. Zda bude investovat větší finanční obnos do opravdu kvalitního stroje, nebo se spokojí s lacinější variantou, která může být a většinou bývá pouze krátkodobějším řešením...
Výběr profi a méně profi stroje není ovšem v případě údržby zeleně jediným oříškem. Důležité je mít jasnou představu o tom, jakou technologii bude na svěřených pozemcích jejich správce preferovat. I zde je možných variant celá řada a objektivně bych si netroufl vybrat jen tu jednu a označit ji za jednoznačně nejlepší. Někomu zkrátka více vyhovuje sečení se sběrem travní hmoty v poněkud delších pracovních cyklech, jinde preferují mulčování v kratších intervalech. S příslušnými dalšími technologickými zásahy se dají obě možnosti označit v podstatě za správné a je na každém, jakou cestu si zvolí.
Pro ty, kteří ještě nemají ve své volbě zcela jasno, případně pošilhávají po novinkách v oboru, jsou určeny tradiční zářijové Dny zahradní a komunální techniky na letišti v Havlíčkově Brodě. Ale ten, kdo se v oboru alespoň trochu orientuje, tuto informaci již zcela jistě dávno má a na akci si udělá čas. Určitě budete vítáni.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down