16.05.2012 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

prakticky celý týden předcházející přípravě a výrobě čísla tematicky zaměřeného na zpracování a využití bioodpadu jsme strávili na přelomu března a dubna v areálu brněnského výstaviště. Dvouletý cyklus konání komplexu zemědělských a lesnických veletrhů Techagro, Animal Vetex a Silva Regina, k nimž letos oficiálně přibyl čtvrtý veletrh Biomasa, se svým významem již dávno zařadil do evropské špičky a zdaleka není určen pouze pro zemědělce či lesníky.

Letošní ročník se konal na historicky největší výstavní ploše více než 72 tisíc m2 a zaplnil celé výstaviště. Expozice obsadily 13 pavilonů i všechny volné výstavní plochy. Počet návštěvníků pětidenní akce, kteří do Brna dorazili ze 40 zemí, přesáhl 110 000 osob a své exponáty představilo v rámci veletržního čtyřlístku 755 firem ze dvaceti zemí.

Převážná většina významných výrobců i importérů zemědělské a lesní techniky má ve svém portfoliu i techniku vhodnou pro nasazení v komunálních službách. A nejde zdaleka jen o výrobce traktorů, z nichž v Brně nechyběl z těch významnějších vůbec žádný. Kromě traktorových komunálních speciálů jsme se mohli v expozicích mnoha firem potkávat s technikou vhodnou pro údržbu veřejné zeleně a nechyběly ani adaptéry pro zimní i letní údržbu komunikací. V rámci výstav Silva Regina a Biomasa si zase přišli na své správci obecních lesů, či provozovatelé sběrných dvorů nebo kompostáren.

Vzhledem k tématu měsíce, kterému se věnujeme v květnovém čísle, jsme se při seznámení s veletržními exponáty tentokrát zaměřili na techniku vhodnou ke zpracování biomasy. Téma obnovitelných zdrojů energie a zpracování bioodpadu je součástí brněnských veletrhů již od roku 2006. Rostoucí zájem o tento perspektivní obor vedl organizátory akce ke vzniku samostatného veletrhu obnovitelných zdrojů energie prezentovaný pod značkou Biomasa.
Ale ani zájemci o další stroje nepřijdou zkrátka. Do dalšího čísla chystáme další obsáhlé obrazové zpravodajství a průřez tím, z čeho bylo možné letos v Brně vybírat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down