Vážení čtenáři,

záříjové vydání časopisu Komunální technika se věnuje regeneraci a údržbě zeleně a zeleň budeme i v příštích týdnech skloňovat ve všech pádech.

Ať se zdá ještě relativně dost času, termín pořádání Dnů zahradní a komunální techniky na letišti v Havlíčkově Brodě se nezadržitelně přibližuje a přípravy na akci jsou tudíž v plném proudu. Podle počtu přihlášených vystavovatelů je jasné, že tyto výstavní dny s praktickými ukázkami techniky a bohatým doprovodným programem, o němž se můžete dozvědět více na následujících stranách časopisu, budou ještě větší než loni. Pokud tedy vyjde počasí a průběh programu výrazně nezhatí, měla by být pořádaná akce pro potenciální uživatele hlavně profesionálních strojů velkou inspirací a důvodem k návštěvě. Vždyť již teď je přihlášeno více než čtyřicet vystavovatelů a stouply i nároky na velikost předváděcích ploch. A jak říkají zkušenosti z minulých ročníků, vždy se ještě najde několik firem, které se přihlašují za pět minut dvanáct, takže je reálné, že celkový počet nakonec přesáhne padesátku vystavovatelů, či se k tomuto číslu hodně přiblíží.
I z obsahu právě chystaného čísla je znát, že o kvalitní údržbu zeleně je zájem. Hezky upravené zelené plochy jsou totiž na první pohled vidět a jsou jednou z vizitek města či obce. A téměř všude jsou naštěstí v nenávratnu doby, kdy se přerostlá tráva sekala, jen když už opravdu nebylo zbytí. Přestože obecní rozpočty bývají více než napjaté, na profesionální údržbu zeleně je třeba si finance vyčlenit. Proto mnohde přibývá celkový počet ročních sečí a někde přicházejí ke slovu i závlahové systémy a podobně. To vše klade i vyšší nároky na používanou techniku. Té je sice na trhu takřka nepřeberné množství, ale zdaleka ne každá je schopna, zvláště v delších časových horizontech, splňovat profesionální nároky. Další dobrý důvod přijet si vybrat do Havlíčkova Brodu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *