Vážení čtenáři,

i když žijeme v době, ve které se požadavky na výkony techniky neustále zvyšují, v mnoha situacích se neobejdeme bez menší mechanizace.

Jedním z takových příkladů mohou být jednoosé nosiče nářadí a dvoukolové malotraktory, kterým je věnováno říjnové číslo Komunální techniky. Jde o zařízení, jež jsou již po léta doplňkem strojového parku mnoha podniků technických služeb a nacházejí zde v kombinaci s výkonnějšími stroji celoroční využití. V létě pomáhají při sečení hůře dostupných nebo členitých ploch, nenahraditelnými jsou při realizacích zahrad, popřípadě údržbě trávníků a prosadí se i v zimních měsících při úklidu sněhu zvláště na užších chodnících.
Jejich nasazení odpovídá i široká nabídka jednoduše a hlavně rychle vyměnitelných adaptérů. Ty si uživatel může pořizovat postupně podle svých potřeb a finančních možností. Jde zkrátka o univerzály s mechanickým nebo hydrostatickým systémem pojezdu, s nimiž se potkáváme na každém kroku.
Pravda, při výše uvedených činnostech nemůže obsluha počítat s pohodlím klimatizované či vytápěné kabiny vybavené komfortní odpruženou sedačkou, práce s nimi je přeci jen fyzicky náročnější záležitostí, ale pokrok se samozřejmě nezastavil ani při konstrukci těchto strojů. Výkonné motory, možnost nastavení pracovní rychlosti, odlehčená konstrukce a ergonomicky řešené ovládání přispívají k pracovní pohodě obsluhy.
Jednoosé stroje mají zkrátka na trhu stále své nezastupitelné místo a stejně jako v jiných kategoriích techniky je z čeho vybírat.

Popisek:

Jak ukazuje dobový snímek, jednoosé nosiče pomáhají lidem již pěknou řádku let. Foto archiv redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *