16.01.2013 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vážení čtenáři,

v době, kdy usedám k napsání tohoto úvodníku, mi, jelikož pracujeme s předstihem, počítač hlásí, že konec světa bude již za sedmnáct dní. To, že čtete tyto řádky a držíte v ruce první vytištěné číslo ročníku 2013 časopisu Komunální technika, je jasným důkazem, že Mayové se, stejně jako mnoho jiných věrozvěstů a vizionářů, mýlili. Konec světa nenastal a nám nezbývá, než tu pomyslnou káru táhnout dál. Buďme tomu rádi.

Sedmý ročník měsíčníku Komunální technika na první pohled nevykazuje příliš mnoho změn. Zůstáváme zatím věrni zavedené a osvědčené grafické úpravě a příliš se nemění ani skladba rubrik. Témata jednotlivých měsíců jsme pro letošní ročník poněkud rozšířili, i když ta stěžejní zůstávají neměnná, ostatně stejně jako jsou neměnné základní činnosti provozů technických služeb, hospodářských dvorů a správ měst a obcí...
Nicméně určité kosmetické změny přeci jen pozorný čtenář zaznamená. Již v druhé polovině minulého roku se začaly objevovat příspěvky s pečetí „Test“. Naše redakce ovšem přeci jenom nedisponuje takovými možnostmi a technickými prostředky, aby bylo v našich silách realizovat opravdu profesionální otestování vybrané techniky. Při skromnosti, která je nám samozřejmě od nepaměti vlastní, jsme proto pečeť „Test“ nahradili jinou s názvem „Vyzkoušeli jsme“. V této podrubrice se budeme snažit seznamovat čtenáře s našimi subjektivními pocity při alespoň krátkém osobním vyzkoušení popisovaných strojů. Rádi přivítáme i podobné příspěvky od vás, našich čtenářů a především profesionálních uživatelů s daleko většími praktickými zkušenostmi, než máme my.
Další z pečetí s názvy „Poprvé v ČR“ a „Světová novinka“ budou upozorňovat, jak jejich názvy napovídají, na nové stroje objevující se na tuzemském i světových trzích.
Mayský kalendář již sice oficiálně skončil, ale jak je zřejmé, přiložený nástěnný kalendář Komunální techniky se avizovanými akcemi jen hemží. A to zachycuje pouhý zlomek z nich, jelikož mnoho termínů se tvoří až během roku takřka za pochodu. Jsme rádi, že se na nich s vámi budeme moci setkávat i letos.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down