16.01.2014 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na návštěvě v rodinné kompostárně Želivec

Kompostárna Želivec funguje personálně na bázi rodinné firmy otec & syn – Oldřich a Michal Žilíkovi. Zajišťuje odbyt a zpracování bioodpadu ve spádové oblasti o průměru zhruba 30 km ( Želivec, Hlubočinka, Sulice, Ládví, Kamenice, Velké Popovice, Nová Hospoda a další).

Zařízení v Želivci je provozováno tři sezóny. Vzniklo proto, aby zamezilo výskytu častých černých skládek, které jsou mnohdy zakládány bioodpadem. Když najdou lidé hromadu větví, vyhodí na ni gauč, popřípadě skříň. A vzhledem k tomu, že firma rodiny Žilíků provozovala kamenolom a pískovnu, zajišťuje zakládání zahrad, terénní úpravy a kácení stromů, přišli majitelé firmy s myšlenkou všechnu uvedenou problematiku řešit komplexně. Komplexním řešením je založení a provozování kompostárny včetně finalizace vyrobeného produktu – registrovaného tříděného kompostu a zahradnického substrátu. Doplňkový prodej tvoří mulčovací kůra, kamenná drť a prach, okrasné kameny apod.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře k článku

  1. Dobrý den. Prosím o informaci,zda můžu přivést př. vozík za autem listí .Jsem z obce Babice.Děkuji.

  2. Dobrý den,
    dala by se u Vás koupit prosátá půda na trávník . Cca 2- 2,5 kubíky. A s dovozem do Jesenice?

    Děkuji

    Baudyšová

  3. Dobrý den , chci se vás zeptat ohledně vaší kompostárny kterou bych chtěl také založit v severočeském kraji ale nemám žádné zkušenosti bylo by možné se dohodnout ohledně prohlídky nějakou tu radu a vše co se děje ke stvoření kompostárny ? děkuji Konopásek

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down