28.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V permanenci od jara do podzimu

Především v regionu jižní Moravy působí společnost SYNPRO. Mimo jiné se věnuje zakázkám v oblasti údržby zelených ploch především v okolí komunikací. Při této práci využívá kromě jiné techniky soupravu traktoru Same Dorado a speciální příkopové sekačky Bomford Kestrel.

Firma SYNPRO, jejíž administrativní a servisní zázemí se nachází ve Velkých Bílovicích, působí především v okresech Břeclav a Hodonín.
„Máme nasmlouvané zakázky na údržbu zhruba 1,5 milionu čtverečních metrů zelených ploch převážně v okolí komunikací. Našimi nejčastějšími zákazníky jsou města a obce, subjekty státní správy i zemědělské podniky. Staráme se především o sečení trávy a odstraňování menších náletových dřevin. Svěřené plochy mulčujeme dvakrát až třikrát za sezónu v období od konce května do podzimu. Pokud je třeba zajistit rozsáhlejší zakázku, pracujeme i na dvě směny od úsvitu do setmění. Rychlost provedení práce je totiž jedním ze zásadních požadavků našich obchodních partnerů. Tím nejdůležitějším parametrem je ovšem kvalita odvedené práce. Zadavatelé požadují při sečení co nejnižší strniště, aby tráva pomaleji dorůstala a potřeba sečí byla za sezónu co nejmenší. Tyto požadavky se nám daří plnit, proto máme dobré reference a naši zákazníci se k nám vracejí,“ seznamuje s činností poskytovanou na poli služeb jednatel společnosti SYNPRO Radim Košutek.

Kvalitní práce bez poruch

Všechny zakázky na údržbu okolí komunikací zvládá souprava traktoru SAME Dorado v agregaci s příkopovým ramenem Bomford Kestrel.
„Je pravda, že používaný traktor o výkonu 80 koní je hraniční, stroj s nižším výkonem by patrně práci s ramenem již těžko zvládal, ale zatím nedošlo k větším potížím a naopak velice příznivě se ukazuje průměrná spotřeba pohonných hmot. Technické problémy jsme zatím neměli ani s příkopovým ramenem, které má za sebou sečení zhruba 2,5 milionu čtverečních metrů. Důležitá je ovšem pravidelná a pečlivá údržba, kterou musí nutně obsluha technice poskytnout. Nicméně do budoucna uvažujeme, pochopitelně podle množství zakázek, o pořízení dalšího traktoru s příkopovým ramenem. Zatím ovšem dosud využívaná agregace zadanou práci zvládá.
Příkopové rameno má dosah 5,5 metru a mulčovací hlava pracuje se záběrem 1,2 metru. Jiné adaptéry zatím při práci s příkopovým ramenem nevyužíváme. Stroj je vybaven vlastním hydraulickým systémem a jištěním proti najetí na překážku. K rychlé práci přispívá elektrické ovládání ramene, které se nám velice osvědčilo. Obsluha může s jeho pomocí velmi rychle reagovat a odvádět rychlou a kvalitní práci i při obsekávání stromů nebo sloupků. Vysoká efektivita provozu je kromě spolehlivosti velkou devizou příkopového ramene Bomford,“ hodnotí používanou techniku Radim Košutek.*

Podrobnosti o firmě SYNPRO najdete na: www.synpro.cz

 

 

 

Popisek:

Příkopové sekačky Bomford se vyznačují vysokou robustností a perfektním anglickým provedením

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down