08.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V nabídce budou jednodušší traktory i stroje s novými motory

Podle původního nařízení Evropské komise měla být s koncem letošního roku ukončena registrace traktorů s motory splňujícími emisní normy Stage 3 A. Situace v souvislosti s covid se ovšem změnila a došlo k posunu termínu o jeden kalendářní rok. V případě traktorů Kioti tak budou k dispozici i v příštím roce jak starší modely (doprodej), tak stroje s pohonnými jednotkami splňujícími emisní normy Stage 5.

„Starší motory se směly vyrábět do konce června roku 2018 s tím, že mohou být použity do traktorů vyrobených v prvním pololetí letošního roku a importéry zaregistrovanými do konce roku 2020. Vzhledem k situaci, která nastala kvůli covidové epidemii, se Evropská komise rozhodla tyto termíny o jeden kalendářní rok prodloužit. Od ledna 2021 tak budeme nabízet jak starší modely, tak ty nové s novějšími motory. Bude tedy na každém uživateli, zda zvolí jednodušší, nebo dražší variantu s modernějším motorem. V případě traktorů s motory Stage 3 jsme pro zájemce připravili hned několik zimních setů,“ vysvětluje úvodem vedoucí prodeje komunální techniky a jednatel generálního dovozce, společnosti P & L, Ing. Jaroslav Šimon.

Oblíbené zimní sety

Nabídka zimních setů se setkává pravidelně s úspěchem a traktory Kioti se zimní výbavou jsou velkými pomocníky v mnoha obcích. „V České republice a na Slovensku jezdí již více než osm stovek traktorů Kioti a jejich první uživatelé se k nám vracejí a pořizují nové stroje. Nicméně ty zhruba deset i více let staré si nechávají, protože stále dobře slouží,“ poznamenává Jaroslav Šimon.

O tom, že v případě traktorů Kioti jde o kvalitní produkty, svědčí i fakt, že od dubna letošního roku poskytuje výrobce tovární záruku na všechny traktory v délce pěti let nebo 3000 odpracovaných motohodin. Záruka se týká hnacího ústrojí, tedy motoru, převodovky, rozvodů i koncových převodů. „Výrobce si opravdu věří a vytíženost servisu, který na traktory zajišťujeme, tomu dává za pravdu. Problémy se servisem dlouhodobě nemáme,“ zdůrazňuje Jaroslav Šimon.*

Více v časopisu Komuznální technika 10/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down